Článek

Hudební soutěž Múza 2022 - uzávěrka přihlášek se blíží!

Je zde další ročník populární hudební soutěže Múza v Plzni. Divadlo pod lampou vyhlašuje k 1. září 2022 již dvacátý devátý ročník. Působností se tedy zařazuje mezi nejstarší vyhledávací soutěže talentů na území České republiky. Pokud už váháte, tak neváhejte dlouho. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2022.

Podmínky soutěže

Divadlo pod Lampou | Foto: Milan Říský

Podmínky přihlášení do soutěže jsou stejné jako v minulých ročnících. Tento festival je otevřený kapelám i jednotlivcům všech hudebních stylů. Prostor je tedy dán interpretům hrající například rock, dance, HC, metal, punk, ska, alternativa, hip-hop, pop, reggae a podobně.

Rozhodně není podmínkou, aby kapela vydala hudební nosič, stačí jen vyplněná přihláška.

Na druhou stranu, kapela nesmí mít natočený žádný oficiální nosič, ke kterému se dostala pomocí oficiálního vydavatelství.

Ale pokud si nejste úplně jistí, rozhodně přihlášku pošlete i tak, pořadatelé Vaši přihlášku posoudí.

Pokud jste se již v minulosti zúčastnili, ale nevyhráli předchozí ročník, můžete se přihlásit znovu!

Předminulými vítězi se stali mimochodem Anteater, Prayers in Vain a Hit the Freak. Minulé ročníky byly bohužel ukončeny předčasně kvůli situaci s koronavirovou pandemií.

Ke své prezentaci má kapela prostor 20 minut, a to jak v postupovém, tak finálovém kole a musi pořadateli zaplatit zápisné v hodnotě 200,- Kč.

Kapela musí hrát výhradně své vlastní autorské skladby, u který není autor hudby a textu zastupován OSA nebo jiným autorským svazem.

Odevzdej přihlášku

Přihlášku si můžete stáhnout zde a následně ji zaslat na email choura@podlampou.cz.

Můžete si ji také  vyzvednou osobně v kanceláři Divadla pod Lampou v prvním patře, na baru nebo v prodejně hudebnin Houdek

Jak funguje systém soutěže?

Porota vyhlašuje v každém postupovém kole první místo, vítěz postupuje do finále. Porota může zároveň udělit Zvláštní cenu poroty. Ve finálovém večeru vyhlašuje porota tři místa.

Zároveň v každém kole probíhá i divácká soutěž. Její pravidla jsou vyznačena v klubu, ale i tak Vám je můžeme sdělit. Každá zakoupená vstupenka platí jako jeden hlas, je možno ale i zakoupit jakýkoliv počet vstupenek.

Tohle se nám osobně v redakci moc nelíbí, protože kdokoliv méně charakterní, ale zároveň více movitý, může zajistit jistou výhru své oblíbené kapele a zajistit jí tak 2 dny nahrávání v profesionálním studiu. Nicméně taková pravidla zde byly vždy, jak jsme se dotázali pořadatele. Buďte hlasití, a třeba se to v příštích ročnících změní.

Pro každý soutěžní večer bude na pódiu připravena nástrojová aparatura, a to dva kytarové a jeden basový aparát. Aparaturu zapůjčuje firma Hudební nástroje Houdek.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

A jaké jsou ceny?

Vítěz poroty na 1. místě

Toto šťastné uskupení získává 3 natáčecí dny v nahrávacím studiu Ex-Avik a mastering ve studiu PyHa a 20.000 korun.

2. místo v soutěži poroty 

Takové uskupení získává 2 natáčecí dny ve studiu Franz Kavkaz v Domažlicích.

3. místo v soutěži poroty

Kapela na tomto místě získává 2. natáčecí dny v Divadle pod lampou.

Vítěz divácké soutěže

Kapela, kterou podpořilo nejvíce fanoušků, nebo méně fanoušků než jinou, ale za to více těch movitých, získává 2 natáčecí dny ve studiu U Čmeláka.

Skupiny, které se umístily na předních příčkách, mohou využít služeb bookingu společnosti Divadlo pod lampou v následujícím roce.

A jako třešnička na dortu, vítězové budou medializováni ve spolupráci s partnery soutěže a dostanou prostor pro vystoupení v následujícím roce.

A to je vše! Držíme palce a rozhodně se přijdeme podívat a podpořit Vás! Hodně štěstí!

© 2014-2023 panJosef.cz