Článek

REPORT: Metalfest Open Air 2014

Metalový svátek roku ovládl od pátku 30.5.2014 do neděle 1.6.2014 plzeňský amfiteátr na Lochotíně. Po loňské monstrózní produkci Kinga Diamonda byla pro návštěvníky letos připravena další velkolepá pódiová megashow.

Největším lákadlem letošního ročníku a jistě i největší hvězdou v historii Metalfestu byl legendární Alice Cooper. A to nebylo všechno. Na pátém ročníku festivalu slavila 30 let na scéně Doro a stejné výročí slavil i německý power-metalový kolos kolem Peavyho Wagnera - Rage. Dalším jubilantem je asi nejznámější brazilská kapela současnosti - Sepultura. Třicátého výročí od vzniku se z původních členů sice "dožil" jen kytarista Andreas Kisser, a dvacetiny oslavili finští gothici The 69 Eyes, které jsem si opravdu užil.

Českou scénu reprezentovaly kapely Dark Gamballe, Titanic, Kryptor, nebo Dymytry.

Letošní počasí oproti loňskému roku metalistům přálo a vyšlo na jedničku. Celý festival se letos povedl na jedničku. Moje nej z Metalfestu?

V pátek jednoznačně Alice Cooper (viděl jsem tohoto interpreta poprvé a myslím si, že v České Republice asi naposled. V sobotu rozhodně RageSepultura s jejich skvělými sety. V neděli za mě zvítězili Dymytry, protože takový kotel, co fanoušci vytvořili už jsem dlouho neviděl.

Rozhodně jsem nalezl i nové objevy, ale samozřejmě i kapely, které mi moc nesedly a to byl vždy čas na procházku po areálu a čas si vychutnat pivo. Mrzí mi, že jsem nestačil vyfotit doro, jelikož se už nevešla do mého časového plánu.

Už nyní jsem zvědavý, co si na nás pořadatelé přichystají na příští rok, jelikož se Plzeň v roce 2015 stane hlavním evropským městem kultury.

© 2014-2023 panJosef.cz