Článek

Eklektičtí doom-metal Marche Funèbre dorazí v pátek do Divadla pod Lampou. Vystoupí i Elbe a Et Moriemur!

V pátek 21. října 2022 dorazí Marche Funèbre z Belgie do Divadla pod Lampou. Zahrají společně s tuzemskými kapelami ET Moriemur a Elbe.

MARCHE FUNÈBRE (BE)

MARCHE FUNÈBRE svou tvorbu označují za „eklektický doom metal“ kombinující starou školu s novějšími prvky. Tito Belgičané mají po 15 letech aktivity na svém kontě čtyři alba, z nichž to poslední, Einderlicht, vydaly společně před dvěma lety labely Hypnotic Dirge records (Kanada) a Solitude Productions (Rusko). „Tématem desky je zvláštní lidská schopnost svobodně se rozhodnout zemřít,“ přibližuje frontman Arne Vandenhoeck.

Živá vystoupení kapely z Mechelenu (formace má za sebou přes 160 koncertů, od Lisabonu po Moskvu) jsou nabitá energií, což jí před čtyřmi lety vyneslo i desetidenní turné po západním pobřeží Spojených států. V Česku se představí po osmi letech. 

ET MORIEMUR (CZ)

ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doom metalu. Formace, v níž figurují hudebníci známí například ze SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY či DISSOLVING OF PRODIGY, má za sebou čtyři alba, z nichž to poslední jí vyšlo letos v dubnu u renomovaného indického labelu Transcending Obscurity. 

Nová deska „Tamaší no Jama“ je koncepčním počinem točícím se kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v srpnu 1985 zahynulo přes pět stovek lidí na palubě. „Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku,“ poznamenává zpěvák Zdeněk Nevělík.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

ELBE (CZ)

ELBE patří mezi to nejlepší, co domácí post/doom rocková scéna nabízí. Kapela v čele se Standou Jelínkem (DYING PASSION) a Martinem „Spacoshem“ Peřinou (BETWEEN THE PLANETS) po rockově laděném debutu Sudety (2018) vydala předloni u uznávaného českého labelu Epidemie Records album Eschatology, kde zabrousila do temnějších a hudebně syrovějších vod. 

„Eschatology je záznamem dvou let setkávání party přátel. Texty nejsou koncepční, ale spojuje je láska k horám, nálada, emoce a atmosféra toho, co nás více dělá lidmi,“ uvádí k nové tvorbě zpěvák Insomnic.

 

 

© 2014-2023 panJosef.cz