Článek

AKTUALITA: Kapela P.V.A. zahraje neopakovatelný koncert k 25. výročí v Divadle pod Lampou

"V roce 2020 tomu bude neuvěřitelných 25 let, kdy P.V.A. nahráli a následně u Papagájova hlasatelevydali audiokazetu Prasata Vyšší Autority," říká Majkl, autor a zakládající člen P.V.A. "Pro mnohé punkery z 90 let se kazeta stala vpravdě kultovní nahrávkou. Některé písně hrajeme dodnes, o řadu z nich si na koncertech fanoušci často říkají. A taky se hodně ptají, jestli se dá kazeta v dnešní době někde sehnat. A to nás přivedlo na myšlenku oslavit 25 let od vzniku Prasat velkolepým neopakovatelným koncertem."

Večer v plzeňském Divadle pod Lampou bude mít několik částí. V té první P.V.A. znovu a lépe natočí album Prasata vyšší autority. "Prasatům hrozně ublížil čas" , říká basák P.V.A. Kochy. "Nahrávka vznikla natočením naživo ve zkušebně, většina písniček na první dobrou. Jak se říká - nevadí, že to neladí, hlavně, že to nemá rytmus. Dneska se to nedá moc poslouchat. A je to obrovská škoda, protože ty písničky jsou samy o sobě super a fungují i po čtvrtstoletí. Tak jsme se rozhodli, že je nahrajeme znovu naživo." 

Živou nahrávkou ale večer neskončí. Na podiu se totiž postupně vystřídají všechny sestavy, které tvořily P.V.A. v průběhu let. "Původně jsme si říkali, že by se bývalí členové zastavili, zahráli jednu vybranou píseň, ale Dáda s Mílou překvapili tvrzením, že mají-li vystupovat, zahrají celý set. Na podia se tak vrátí sestava z let 1996 - 2013. A zahraje i sestava z let 2016 - 2018 s bubeníkem Chonsikem a hostujícím klávesákem Masopustem, zvěčněná na zatím poslední studiové nahrávce kapely - Masopust s PVA." vysvětluje Majkl. 

SOUTĚŽ O 2 VOLNÉ VSTUPY:
Sdílej
tento článek, lajkni náš Instagram a Facebookovou stránku a přiznej se k tomu do komentářů pod článek na této stránce. V pátek ve 20:00 vylosujeme jednoho výherce, který si k sobě může přibrat libovolnou osobu.

Celým večerem bude provádět kamarád kapely Jan J. Šimon, rovněž muzikant, aktuálně provozující kapelu Radosta. Vstupné bude lidové - jedno sto korun českých. 

"K celému večeru #25letPrasat zbývá dodat asi jen to, že se už nebude opakovat. A pokud ano, pak nejdříve zase za 25 let," uzavírá Majkl.

UDÁLOST ZDE: 11. ledna 2020 v Divadlo pod Lampou

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz