Článek

V Divadle pod lampou ožila Nirvana: Emotivní vzpomínkový koncert připomněl legendárního Kurta Cobaina a jeho hudební odkaz.

Dne 7. dubna 2023 se v Divadle pod lampou konal dlouho očekávaný koncert na počest legendárního frontmana Nirvany, Kurta Cobaina, který nás opustil již více než 29 let nazpět. 

Billy Rudin

Billy Rudin / Foto: Karel Vlček

Tato hudební událost přilákala mnoho fanoušků, kteří přišli uctít památku tohoto talentovaného zpěváka a kytaristy, jehož tragický odchod zanechal nezapomenutelnou stopu v historii hudby.

Koncert byl zahájen stoner-psychedelickou kapelou Billy Rudin z Tachova, která se představila jako předskokan toho kvůli čemu návštěvníci hlavně přišli. Jejich zajímavé uspořádání na pódiu zaujalo diváky – bubeník stál uprostřed pódia, mezi vlasatým kytaristou a baskytaristou. Po chvíli překonali zvukové problémy a jejich vystoupení se neslo ve vysokém tempu, zejména díky sólům na kytaru. Poslední skladbou večera byla "Gimme More", inspirovanou dle jejich slov Britney Spears.

In Memory of Kurt Cobain

In Memory of Kurt Cobain / Foto: Karel Vlček

Následně převzaly vládu hlavní hvězdy večera – In Memory of Kurt Cobain. Tato kapela představila mnoho známých skladeb Nirvany, které rozproudily emoce a nostalgie v sále. V čele kapely stál zpěvák, který se svým projevem a vlastně i věrně interpretovaným zpěvem připomínal legendárního Cobaina, hvězdu, která shořela příliš brzy. Hvězdu která byla známa především pro své divoké a destruktivní chování, často spojené s užíváním drog. No a proč to zmiňuji? Přezdívka tohoto chlápka, který čirou náhodou hraje i v kapele Whats in the Box je Hero In, minimálně jsem to zahlédnul někde na sítích.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Foto: Karel Vlček

Koncert kapely In Memory of Kurt Cobain byl řadou oslnivých výkonů, které věrně oživily skladby Nirvany. Během večera zazněly ikonické písně jako "Smells Like Teen Spirit", kterou sálem provázela energie, nebo emotivní "Something in the Way", při které baskytarista dokázal rozvlnit publikum už na začátku, kdy si odepnul baskytaru a mával s ní nad hlavou. Celý koncert probíhal v peckovém nasvícení a byla to jednoduše skvělá show, a to jak po stránce hudební, tak vizuální. Pecka!

In Memory of Kurt Cobain / Foto: Karel Vlček

Hudební pauzy mezi jednotlivými písněmi byly zajímavě vyplněny, což publiku umožnilo užít si koncert bez trapných a tichých prostojů. Bubeník Venca Zlo, prokázal svou schopnost mistrně ovládat svůj nástroj, od jemného šolíchání až po totální mlátičku bicí soupravy.

Jedním pro mě z nejdojemnějších momentů koncertu byla skladba "Lithium", která patří mezi nejznámější písně Nirvany, a kterou poté zakončila kapela svoji show. Publikum je s velkým aplausem vyvolalo zpět na pódium.

In Memory of Kurt Cobain / Foto: Karel Vlček

Frontman kapely In Memory of Kurt Cobain, hrdě tributujícího tento večer pro slavného Cobaina, vyjádřil vděčnost za skvělou párty, nezapomněl poděkovat předskokanům, pořadatelům, reportérům a fotografům. Poté představili ještě jednu skladbu, a to našlapanou "Stay Away", která dokonale završila tento emotivní večer.

Foto: Karel Vlček

Večer připomínající si Kurta Cobaina byl skvělým zážitkem, který představoval příležitost znovu prožít vzpomínky na jednu z nejvýznamnějších osobností rockové hudby. Diváci si očividně užívali atmosféru a pro mnohé z nich je to prostě a jednoduše už kult, se této akce jednou do roka účastnit a já doufám, že příští rok to bude našlapané 30. výročí! Koncert připomínající Kurta Cobaina a jeho odkaz žije dál a jistě zůstane ve vzpomínkách i tento skvělý večer, ve většině posluchačů, co dorazili. 

Všechny fotky od Karla Vlčka si můžete prohlédnout zde.

© 2014-2023 panJosef.cz