Článek

I holky umí pořádně zakřičet! Anteater vydávají singl a videoklip k písni I Can Save You!

  • Anteater

Mladá kapela ANTEATER původem z Klatov a Domažlic vznikla teprve v roce 2018. Tříčlennou kapelu v čele s charismatickou zpěvačkou a baskytaristkou Andy doplňují kytarista Jindra a bubeník Hanzi. Od prvního koncertu se stali malou senzací, jmenujme i jejich úspěchy v hudebních soutěžích Múza - 1. místo, Strahov OpenAir Band Contest - 1. místo, finále soutěže Planetrox. To vše za pouhý jeden rok.

Nyní se rozhodli pro další zásadní posun a pro jejich aktuální EP oslovili producenta Thoma Frödeho (Imodium). „Znali jsme Thomovy projekty i jeho práci a přišlo nám, že je to ten správný člověk. Jak pro naši kapelu, tak pro posun kousek dál v elektronice, kterou jsme chtěli do v podstatě typické kytarovky zakomponovat,“ říká bubeník Hanzi.

Výsledek jejich spolupráce zaznamenali v legendárním pražském Golden Hive Studios, vzniklo tak tří písňové EP "Other Worlds". „Chtěli jsme na studiové nahrávce dosáhnout dravosti a špinavějšího soundu. Zároveň jsme do nahrávky chtěli dostat energii z našich koncertů. Volba padla na Golden Hive a Amáka, protože se podílel na deskách, které nám jsou zvukově i stylově poměrně blízké.“ dodává Jindra.

„Texty pojednávají většinou o momentálním rozpoložení, soubojích, které vedeme nejen s ostatními, ale především sami se sebou. Často je to ohlédnutí za nějakou špatnou zkušeností, která nás nějakým způsobem změnila a posunula v životě dál. Píšu texty tak, aby se v nich dokázal najít každý,“ zmiňuje zpěvačka Andy.

První singl a tedy i videoklip v režii Michala Havlíčka vznikl k písni I Can Save You. Celé EP pak kapela symbolicky pokřtí v pražském klubu Rock Café 15. října 2021, kde odehrají set společně s Dirty Blondes.

Nové EP Anteater - Other Worlds (2021) si můžete poslechnout na následujících hudebních portálech:

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Další koncerty:


© 2014-2023 panJosef.cz