Článek

AKTUALITA: Festival na ulici se vrátil ke kořenům

V sobotu 29. 8. 2020 odehrály své koncerty poslední kapely 28. multižánrového festivalu v ulicích Plzně Festival na ulici. Za devět dní se jich na čtyřech scénách vystřídala více než stovka, součástí festivalu byl i Market na ulici a Doprovodný program na dalších místech.

Nový pořadatel Festivalu na ulici (Agentura Nashledanou s.r.o.), letos přišel s myšlenkou „návratu ke kořenům festivalu“ a podpory plzeňské kulturní scény. V programu slíbil více než stovku lokálních účinkujících různých hudebních žánrů. Jak se to celé povedlo, mohly tisíce návštěvníků posoudit samy během uplynulých devíti dní.

Vzhledem k epidemiologickým opatřením bylo nutné omezit návštěvnost hlavní scény na tisíc osob v uzavřeném sektoru. Zaplněné ulice a okolní části náměstí, ale zvláště u některých vystoupení ukazovaly, že plzeňské kapely jsou oblíbené a přitáhly by i mnohem více fanoušků. Lukáš Krásný za pořadatele k programu dodává: „Všichni účinkující byli skvělí. Dělám produkci přes dvacet let a bylo mi jasné, že u tak rozsáhlého projektu jsou velmi pravděpodobné změny na poslední chvíli. Je neuvěřitelné, že z více než stovky nasmlouvaných kapel nakonec neodehrály pouze čtyři – třem jsme bohužel museli jejich vystoupení z bezpečnostních důvodů zrušit po páteční bouřce a jedna kapela nemohla ze zdravotních důvodů. Se všemi jsme se ale dohodli, že je oslovíme na příští ročník.“

© 2014-2023 panJosef.cz