Článek

Festival na ulici 2022 začíná již v pátek!!!

Od pátku 19. do soboty 27. srpna 2022 opět zaplní centrum Plzně multižánrový Festival na ulici. Na pěti hudebních scénách se vystřídá přes 100 kapel a další doprovodný program.

Letošní ročník Festivalu na ulici přinese opět celou řadu účinkujících na tradičních místech - náměstí RepublikyU BrankyProluka - Zach's Pub - Anděl Music Bar. V bohatém programu najdou své oblíbené žánry příznivci rocku, folku, country, bigbeatu, bluegrassu, ale i metalu nebo vážné hudby. 

Fanouškům se představí kapely známé i nové, z Plzně, blízkého i vzdáleného okolí – například večery na náměstí Republiky ovládne tato sestava: Odyssea, Buty, Mirka Novak a The Dozen Street, Electric Lady, V3Ska, Jiří Schmitzer, Extra Band Revival, Semtex.

Při večerech U Branky se můžete těšit například na Rambanbám, Pearly Seconds, Anymen, Nevergreen, Her Nature, Crimson Fields, Důležitá IN Formace a další.

V Proluce pro Vaše pobavení vystoupí Budulínek, Záviš,  Jezza Vee, Ultramarin a opět… další a další. 

A nezapomínejme ani na klubové stage a to na stage Zach's pub a Anděl Music Bar a kapely, které zde vystoupí.

Celý program naleznete na webu festivalu. 

Záštitu nad festivalem letos převzala také Mgr. Eliška Bartáková, náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury, která projekt shrnuje: „Tento ojedinělý městský festival pod širým nebem podporuje statutární město Plzeň již téměř 30 let. Letos během 9 dnů nabídne bohatý hudební program napříč žánry pro všechny věkové kategorie a také doprovodný program v podobě akcí pro rodiny s dětmi či tanečních workshopů. Po loňském mimořádném úspěchu open air koncertu Plzeňské filharmonie toto významné hudební těleso pod taktovkou šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho představí známé filmové melodie na náměstí Republiky v neděli 21. srpna. Věřím, že pro všechny Plzeňany bude letošní akce opět mimořádným kulturním zážitkem na konci prázdnin.“

Každý festivalový den bude návštěvníky mezi 17,30 – 18,30 čekat ve Smetanových sadech nějaký tanečník, tanečnice či celá jejich skupina. A s nimi si pak mohou vyzkoušet španělské flamenco, brazilský zouk, argentinské tango nebo živelné africké tance, ale i zjistit rozdíl mezi lidovými tanci Plzeňska a egyptskými lidovými tanci. 

Doprovodný program:
Market na ulici (23.-24.8. U branky)
Barva na ulici - vernisáž děl UVU (19.8.2022 od 17,00 hod, Proluka)
Program pro rodiny s dětmi (kuličková dráha, pohádky každý den od 15,00 hod v Proluce)
Taneční workshopy (každý den začátky mezi 17,00 – 18,30 ve Smetanových sadech )
Neziskovky na ulici (21. – 22.8. Křižíkovy sady)
Poutní mše (24.8. od 16,00 hod v katedrále sv. Bartoloměje)

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz