Článek

Festival Mighty Sounds se blíží a vstupenky třetí vlny pomalu docházejí!

Od 1.1.2023 je spuštěna již 3. vlna vstupenek. Už jednou jsme si probrali kapely, které oznamovali do programu pořadatelé pro rok 2023. Pojďme si je omrknout ještě jednou a rovnou si představit i ostatní kapely. Věřím, že nejvíce příznivce tohoto festivalu nalákali hned z kraje kapely jako je Rancid, The Interrupters a The Toasters. Článek jsme o nich psali zde.

Booze & Glory

kapela Booze & Glory

Od té doby pořadatelé ohlašovali další a další kapely. Například zavítá na tento festival i Booze & Glory. Booze & Glory je polsko-britská streetpunková/oi kapela z Londýna, která vznikla v roce 2009.  Ve svých textech pokrývají mnoho témat, od zpěvu o dělnické třídě, až po popis londýnské skinheadské scény, přes písně o pití piva. Jejich texty ukazují vlastenectví k Anglii a hrdost na Londýn a fotbalový klub West Ham United. Kapela je ale rozhodně i hrdá na to, že osazenstvo kapely je nejen anglické národnosti.

Black Flag

Dále vystoupí skupina Black Flag, americká punk-rocková kapela založená v roce 1976. Kapela je považována za jednu z prvních hardcore punkových kapel, a také za jednoho z průkopníků post-hardcoru. I přes občasné rozpady a střídání členů se kapela drží a koncertuje od roku 2019 vcelku aktivně.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Buster Shuffle

Po punku dorazí i trošku veselíčka v podání kapely Buster Shuffle. Jsou to angličtí hráči především ska žánru. Od roku 2008 vnášejí do klubů, barů a hospod svojí pověstnou energii. Na Mighty Sounds nebudou však žádným nováčkem, vystupí zde totiž již po čtvrté.

Klingonz

Od ska by jsme mohli přejít třeba na žánr psychobilly, čímž se nám představuje irská kapela Klingonz. Kapela se vyznačuje určitě svým výstředním vzhledem - vidět je na podiu můžete v převleku, a to s make-upem klaunů. Umí také ale kromě vzhledu zaujmout svou hudbou, která zní jako z kosmo-pekla. Jak jim to šlape můžete shlédnout na videu níže.

Talco

Pro svůj klid na duši se vrátím k něčemu poklidnějšímu. Tím bude Talco, italská ska-punková kapela z Benátek.
Hudebně skupina kombinuje lesní rohy a rytmy ska-punku s italskou lidovou hudbou. Jejich texty odrážejí podporu pro levicovou politiku a často obsahují antifašistická, antikapitalistická a antiimperialistická témata.

Random Hand

Dále se představí kapela Random Hand z Anglie. Svůj zvuk čerpá z mnoha žánrů např: ska, reggae, punk rocku, metalu, hip hopu a dubu. Kapela hraje od roku 2002 a na Mighty vystoupí již po šesté.

Paddy and the Rats

Poslední kapelou, kterou si tentokrát představíme je Paddy and the Rats. Hrají žánr celtic punk, a zajímavostí pro mě bylo zjištění, že kapela je maďarská. Né, že by Maďaři nemohli mít takovou kapelu, samozřejmě že mohou. Mám ale pocit, že opravdu velice věrně zastupují tenhle žánr pocházející z irské a skotské pevniny.

Dokonce dorazili v uplynulých letech i do Plzně do Divadla pod Lampou, a to rovnou dvakrát, kdy vystoupili s místními Cheers! nebo Důležitá in Formace. Na jejich výborné proplouvání tímto žánrem koukněte zde:

Z českých vod vystoupí na Mighty Sounds kapely: Hentai Corporation, Skywalker, Staré Pušky, SPS, Fast Food Orchestra a další. Tyto skupiny si můžeme přiblížit příště.

Tak vyražte na legendární festival Mighty Sounds a užijte si tyto kapely na živo! Vstupenky naleznete zde!

© 2014-2023 panJosef.cz