Článek

Na Mighty Sounds 2023 dorazí Rancid, The Toasters, Moscow Death Brigade a Dub FX!

  • The Fialky

Zapište si za uši datum 23. - 25. června 2023! Mighty Sounds dávají dohromady program na 17. ročník festivalu a zatím to vypadá více než slibně.

Festival je už pro spoustu lidí určitě každoroční klasikou od prvního ročníku 2005, ale pro ty kteří by jste ho neznali, jde o festival výjimečný obsáhlým počtem zahraničních kapel, které výborně doplňují i naše skvělé tuzemské kapely.

Vystoupili už zde například známá jména jako je: Dropkick Murphys, Irie Révoltés, Perkele, Cock Sparrer, Lions Law, Cockney Rejects a The Casualties. Oznámení nadcházející kapely Rancid muselo aktuálně potěšit spoustu příznivců tohoto festivalu.

Potvrzeni jsou Rancid!

Rancid je punk-rocková kapela vystupující přes 30 let, pocházející z Kalifornie. V České republice tato kapela hrála zatím pouze jednou, a to v roce 2012 v Praze. Tim Armstrong a Matt Freeman spolu před založením kapely Rancid hráli ve ska-punkové kapele Operation Ivy. Tim Armstrong má ještě jeden svůj hudební projekt s názvem Tim Timebomb, tudíž v životě příliš nezahálí.

A sice Tim Armstrong není astrounat jako Neil Armstrong, ale spolu s ostatními členy kapely vás do vesmíru určitě na festivalu Mighty Sounds dostanou!

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Se skáčkovým nářezem dorazí The Toasters!

Dále se nabízí v programu skáčková skupina The Toasters NYC SKA, která si drží více než 40 let svoje two tone zvuky, kterými těší své fanoušky ve světě i v Evropě. Vydali 9 studiových alb, především pod Moon Ska Records, což je nahrávací společnost, kterou založil roku 1983 zpěvák a kytarista této kapely Robert "Bucket" Hingley, aby mohl produkovat nejen jejich ska tvorbu až do roku 2000.

Agresivní hardcore punk Moscow Death Brigade!

Další potvrzenou kapelou je Moscow Death Brigade. Jedná se o unikátní a agresivní mix elektronické hudby, hardcore punku a rapu, vycházející z pouliční kultury. Hudba a maskovaný vzhled kapely zdůrazňují její postoj proti rasismu, sexismu a homofobii. Kapela se nepovažuje za politickou kapelu a tvrdí, že její názory jsou jen „lidské“.

Dorazí i australský Dub FX!

Neposlední v řadě novinek v programu je Dub FX, australský pouliční umělec, který si udělal objížďku světa, aby ukázal co v něm je! Vystupoval ve více než 40 zemích a rád míchá žánry jazz, reggae, hip hop, samba, drum and bass a dubstep. Dub FX oslovil fanoušky po celém světě svou show, při níž si vystačí jen se svými ústy a několika elektronickými krabičkami. 

The Fialky vydali klip ze sestřihu MS z roku 2022

A když už tu máme téma festival Mighty Sounds, The Fialky zrovna nedávno vydali nový klip k písni Až se ti podaří, který je sestříhaný z vystoupení na Mighty Sounds 2022!

A jaké kapely byste ocenili vy?

Za nás by bylo boží, kdyby vystoupila například například kapela Haymaker, Los Fastidios nebo SKA-P, ale už tyto ohlášené sestavy zní víc než skvěle!

© 2014-2023 panJosef.cz