Článek

Donnie Darko vystoupili v pořadu 'Na první tejk!'

Na začátku září 2021 vyšel 6. díl hudebního pořadu Na první tejk!. Jeho hostem byla alt-rocková kapela Donnie Darko. V pořadu zahráli 7 písniček z debutové desky Yesterdays a povyprávěli o vzniku kapely a o tom, co spolu zažili.

Donnie Darko vznikli v roce 2012 původně jako one man project frontmana Filipa Fendrycha a postupně se přetvořil v plnohodnotnou čtyřčlennou kapelu. Aktuální sestava je Filip Fendrych (kytara, zpěv), Martin Tichota (kytara), Ivan Audes jr. (bicí) a Vojtěch Koval (basa, zpěv). Část muzikantů spolu hrála v předchozím projektu Shogun Tokugawa. V muzice Donnie Darko můžeme slyšet vlivy grungeových a math rockových kapel. Často si hrají se změnami rytmu a zajímavými harmoniemi, velice výrazným prvkem je Filipův energický zpěv a řev.

V prosinci 2020 vydali Donnie Darko svoje debutové album Yesterdays, za které dostali nominaci na Ceny Anděl 2020 v kategorii 'Rock', kde se objevili po boku kapel Kurtyzány z 25. Avenue a Povodí Ohře. Deska vyšla 6 let po vydání EP Supertramps a kvůli opatřením, které v průběhu roku vznikly, jí zatím kapela nestihla oficiálně pokřtít. Křest kapela plánuje na podzimní šňůře Evropou.

Ve studiu členové kapely zavzpomínali na svoje začátky s muzikou, jak se dali jako kapela dohromady a co zažili na pódiích. 

'Na Donnie Darko jsem se hodně těšil. Byla to druhá kapela, kterou jsem oslovil, ale podařilo se nám najít termín až na nahrávání šestého dílu. Mám rád kapely, které do hraní dávají kus sebe a o Donnie se dá říct, že do hraní dávají všechno! Několikrát jsem je fotil na pódiích a ten příval energie je prostě super!' říká Martin 'Zakkiss' Juha, producent a moderátor pořadu.

'V Gerys studiu jsem byl prvně a i když mám z těchto míst vždy lehký stres z toho, zda se vše povede, musím uznat, že se mi tam velice líbilo a nervozita hned opadla. Hezká lokalita, dobré vybavení, profi přístup a hlavně moc fajn atmosféra, která je při natáčení nejdůležitější. O vše se postarala celá crew NPT v čele s Martinem! Díky kluci!', vypráví frontman Donnie Darko Filip Fendrych.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz