Článek

Dirty Old Dogs nechají shořet plzeňské nebe

Olomoučtí zadumaní rockeři Dirty Old Dogs přiváží do Plzně svou nejnovější desku Let's Burn Heaven Again. Charismatický hlas frontmana Tomma Prochazky rozezní Anděl Music Bar 6. dubna. Jako předkapela vystoupí v rámci své klubové premiéry plzeňská progressive rocková kapela Her Nature.

Grungeová špinavost zvuku, teskné bluesové napětí, procítěné minimalistické kytarové aranže a charismatický baryton. Grunge psychedelic-rockoví Dirty Old Dogs vtahují do lákavých melancholických temnot a snových harmonií, které zůstávají v paměti i po probuzení. Potvrdili to na své třetí studiovce, která koncem roku obsadila přední příčky redakčních žebříčků českých hudebních médií.

Původně dívčí bluesové duo The Blue Souls kytaristky a zpěvačky Evy Volfové a baskytaristky a zpěvačky Anče Pojarové se během pandemických let transformovalo v plnou formaci. Bubeník místních prog-rockových bohémů Seventh Passion Luboš Samek vzal do ruky elektrickou kytaru a mikrofon kvůli doprovodným zpěvům a spolu s bubeníkem Benjaminem Faflikem rozšířili dvojici na kvartet. Her Nature chystá svůj debutový studiový počin. Datum vydání zatím domácí parta nezveřejnila.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Vstupné na rockový dvojkoncert je 100,-Kč na místě.

© 2014-2023 panJosef.cz