Článek

AKTUALITA: V létě bude DEPO2015 žít kulturou akcemi DEPOvLETU

  • DEPO 2015

Od 30. 6. do 28. 8. 2020 bude nádvoří plzeňského DEPO2015 místem pro živé koncerty, gastronomicko-hudební večery, letní kina, divadla i speciální programy pro rodiny s dětmi. Celá série událostí dostala souhrnný název „DEPOvLETU“.

„DEPOvLETU“ je ucelený pravidelný program sestávající z několika typů akcí. Úterní a páteční večery oživí koncerty zejména lokálních nezávislých umělců a kapel. „Artové středy“ se věnují letnímu kinu, autorským čtením či uměleckým představeným určeným pro širokou veřejnost i kulturní fajnšmekry. Příjemné spojení DJ setů a gastronomie v rámci čtvrtečních programů „Eat´n´Beat“ a „Sobotního koktejlu“ nabídnou pokaždé jiný gastro zážitek. A v neposlední řadě myslíme i na rodiny s dětmi a v rámci odpoledních programových bloků – Depo pro děti, spojíme zážitek z divadelních představení s workshopy. Hlavním cílem projektu je podpora živé kulturní scény v regionu a podpora zejména lokálních nezávislých umělců a dalších kulturních profesí, které pocítili současnou, nejen pro kulturu, obtížnou dobu spojenou s faktickým zastavením kulturní činnosti.

V rámci koncertní úterků a pátků se můžeme těšit na více než 30 open air koncertů lokálních kapel. V každý z těchto večerů uslyšíme téměř tříhodinový program 1 nebo 2 kapel. A hudební žánry jsou opravdu různorodé, lidé si tak mohou vybrat ze široké škály, která povede od swingu přes reggae až po punk. Můžeme se těšit na Pilsner Jazz Band, P.V.A., Tabasker, BT’n’J, Milana Samka a mnoho dalších.

“Chceme udělat všechno pro obnovení živé lokální kultury a také dát divákům možnost potkávat se s jejich oblíbenými umělci. Pro návštěvníky je to také skvělá příležitost, jak se znovu stát součástí společenského a kulturního dění ve svém okolí.”
Jan Štěpán
Programový ředitel DEPO2015

Čtvrtky a soboty nás čekají tematické gastro večery „Eat´n´Beat“ a „Sobotní koktejly“ pod taktovkou HEY MAMA Grill&Bar, které představí vybraná jídla a nápoje z různých koutů světa. Večeře v duchu Texas BBQ Redneck Party, Taste of New York nebo Mediterranean Seafood Compilation zpříjemní plzeňští DJs s hudbou k dobrému jídlu a pití.

Artové středy budou oddechové, plné zábavy i umění. Na programu letní kino ve spolupráci s Finále Plzeň, autorská čtení se Světem knihy, představení nového cirkusu francouzského spolku Cie Pieds Perchés,exhibice SLAM Poetry pod širým nebem, či představení Revival Kabaret Dubnička Lahoda. Neděle jsou vyhrazené rodinám, které se můžou od 15:00 těšit na divadla, hudební odpoledne a workshopy. Mezi účinkující soubory patří Divadlo Rolnička, Divadlo Loutek Karlovy Vary nebo Loutkové divadlo Špalíček.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

V rámci léta v DEPO2015 proběhnou také 3 velké koncerty - 19.6. Vypsaná fixa, 11.7. MIG 21 a 24.7. Monkey Business. Celý letní programový přehled bude pro návštěvníky brzy k dispozici na webu DEPO2015 a bude dále průběžně aktualizován.

© 2014-2023 panJosef.cz