23. 11. 2015

REPORT: Hadem pro mého munga a Arai v plzeňské Pekelné Bráně

Článek

Autor


Kapely


Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5664 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Kromě velkých klubů a zvučných jmen, nabídl páteční večer 20.listopadu 2015 kvalitní hudební zážitky i na scéně malých klubů. V malém rock/metalovém klubu Pekelná Brána v plzeňské Havlíčkově ulici proběhl velmi zajímavý koncert dvou téměř neznámých kapel.

První vystoupila garage-alternative banda, kterou nelze označit jiným slovem, než netradiční. Ať už názvem Hadem pro mého munga, ale i složením kapely, která si vystačila pouze s bicími a basovou kytarou. Již při první skladbě si tato dvojice získala přihlížející diváky. Pevný, stálý rytmus bicích, mezi nímž se právě jako had vlnily úderné tóny baskytary. Basák se vybičoval k takovému tempu, že se v jednu chvíli bubeník odmlčel a účastníci koncertu si mohli naplno užívat neopakovatelné sólo baskytary. Hadem pro mého munga pochází z Chodova a jak jsem se od baskytaristy Zdeňka Hnízdila dozvěděl, jejich kapela prošla nedávno změnou sestavy a nyní mezi sebe hledají nové členy – hlavně kytaristu. Ale také se prý nebrání tomu, být jen trio, podotknul Zdeněk. O jejich dobrém nápadu, skvělém provedení a perfektním zvuku svědčí například jeden komentář na serveru Bandzone.cz: „Má to duši, náboj a zpívá to i bez zpěvu.“

Jako druhá nastoupila do útulné sklepní místnosti Pekelné Brány post/rocková kapela Arai v klasickém složení dvou kytar, baskytary a bicích. Část kapely pochází ze Stoda a část z Chotěšova, takže to k nám neměli příliš daleko. Stejně jako první účinkující, i Arai vypustili zpěv, a právě v jejich instrumentální tvorbě je jejich velká síla. Skvělá hlavní kytara úžasně doplňována doprovodným kytaristou, podtržena melodickou basou a to vše pevně opřeno o bezchybné tóny bicích. Jejich tvorba chvílemi připomíná klidnou zátoku řeky, aby se o pár chvil později stala divokou běsnící přívalovou vlnou, pronikající hluboko do zvukovodů přihlížejících diváků. A to vše v dokonalém souladu. Každý nástroj zde zastává důstojnou roli a vše dohromady tvoří úžasný komplet úžasného zážitku, který se ještě dlouho bude vznášet ve zdech Pekelné Brány. Kluci byli z koncertu nadšeni a rádi přislíbili další účast, na kterou se budeme moc těšit.

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: