15. 4. 2019

REPORT: Kapela Škwor zahrála unplugged v DEPO2015

Článek

Autor


Kapela


Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5173 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Máte ještě lístky?“ „Ne, bohužel je vyprodáno“.

Na konci ledna zveřejnila kapela Škwor aktualizovaný soupis plánovaných koncertů, které hodlají odehrát v rámci svého unplugged turné. Soupis byl téměř celý červeně proškrtán jako písemka nezdárného žáka, avšak místo podpisu učitele zde byla u většiny koncertu uvedena poznámka: VYPRODÁNO!

Vyjímkou nebyla ani Plzeň, kde se koncert musel přesunout z důvodu velkého zájmu do Depo2015. ‌“Vy jste naprosto úžasní a já si myslel, že nás s tím pošlete do p*dele“. Pochválil svérázně početný dav, frontman Petr Hrdlička. Playlist Škworů byl samozřejmě průřezem několika alb a musím dodat, že akustický kabát slušel i ostřejším kouskům jako třeba Kámen, Starej voják nebo Sraž nás na kolena.

Songy nebyly ochuzené vůbec o nic, naopak si Škwor pozvali dvě posily v podobě klavíristy a hráče na violoncello, kteří skladbám jak je známe, dodali úplně nový rozměr. Samotný úvod koncertu se nesl trochu v duchu temna, kdy dvě zahalené postavy začaly krátce po stržení plachty zapalovat na podiu svíčky. Celkovou atmosféru dokreslovali i sudy, ze kterých při několika skladbách šlehaly plameny. Při notoricky známých písních jako je Síla starejch vín doslova naskakovala husí kůže.

Dav neúnavně sekundoval kapele téměř při každé sloce či refrénu, který zazněl z podia. Celkové nazvučení bylo parádní. Je vůbec co vytknout? Nejsem rozhodně žádnej puritán, ale těch sprostých slov zaznělo z podia na můj vkus až zbytečně moc. Byla to však jediná vada na kráse této super akce.

Na závěr byla připravena autogramiáda a nakonec společné focení s fanoušky, takže sociální sítě čekala ten večer slušná – „Škwoří nálož“. Osobně doufám, že takových turné odjede kapela více, jelikož by mohla oslovit i posluchače, kteří nejsou zrovna příznivci tohoto žánru.

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: