6. 8. 2016

REPORT: F.U.C.K. – Den první … aneb „Vzpomínky?“

Článek

Autor

Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 6203 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Však to všichni dobře známe. Na první pohled by se mohlo zdát, že to nebyl večer ničím výjimečný. Probudila jsem se s šíleným bolehlavem. Nasoukala se do trička velikosti XXL, abych skryla všechny hříchy minulé noci. Tempem slimáčím jsem se došoupala do kuchyně a do prvního hrnku, který se mi dostal pod ruku, si uvařila kávu tak silnou, že by přivedla k životu i mrtvého, což byla přesná míra pro aktuální stav. V rychlosti ubalím cigaretu, se kterou vyjdu na balkón. Opřu se o zábradlí, zapálím si. V tutéž chvíli mi zrak sjede z cigarety na levé předloktí. Žlutá páska, jenž lemuje bezvládnou ruku překrývá cosi, co ještě před několika hodinami byla půvabná bílá lilie. V téže okamžik jsem si uvědomila, že to opravdu nebyl obyčejný večer. Ačkoli se moje hlava velmi bránila, mlživé záblesky jsem poskládala v jakési vzpomínky, ale jak je Vám asi jasné, dost jsem toho vypila, takže to mám možná malinko zkreslené.

Celá Plzeň vypadala až hnusně normálně – lidé zmateně pobíhali po ulicích, auta jezdila vpravo a na semaforech se střídala červená, žlutá a zelená – ale ve vzduchu už to viselo. Všechny pochybné bytosti moderní doby směřovaly na jedno místo. Tento víkend se konal již druhý ročník zcela unikátního projektu – F.U.C.K. festu. Celá ulice Kardinála Berana nasála zvláštní atmosféru a možná i něco navíc. Po propršeném dni se k večeru udělalo velmi příjemně, takže většina návštěvníků postávala venku, vítala se a seznamovala s nově příchozími. Za polibek na tvář a jednu stravenku jsem obdržela 5 Fíků (více o fících zde), které jsem obratem vyměnila za vstup.

Možná za to mohla ta úchvatná dekadentní, leč pohodová atmosféra anebo to víno, ale z hudební stage jsem za celý večer postřehla jen několik málo útržků od kapel Johnny Service, Ed Rosenthal a SNYDER. Vzhledem k tomu, že všichni členové všech kapel svoje vystoupení přežili, soudím, že to mohl být zajímavý kulturní zážitek. Více mne zaujala prezentace Mystery art Production. Ačkoli jejich práci sleduji i na facebooku, líbila se mi Milanova přednáška, takříkajíc historky z natáčení. Po promítnutí fotografií mi Míča, která se na projektu podílí jako maskérka, vymalovala na předloktí již zmíněnou lilii. Za několik okamžiků ještě následovalo Adámovo a (asi) Kličkovo autorské čtení.

Od této chvíle mám vzpomínky již pořádně rozpité. Přebíhala jsem z Vocasu do Panoptika a zase nazpátek. Chvíli seděla venku a chvíli zas vevnitř. Pila, kouřila a bavila se. Matně se mi vybavuje improvizované hraní Tomáše (myslím, že měl bílou košili) na kytaru, po kterém přišla srdcovka od Guns’n’roses – Knockin‘ on heaven’s door, ke které se přidali i další hudebníci z okruhu jeho přátel.

Když se začalo rozednívat, usoudila jsem, že je pravá chvíle na to, jet domů. Překročila jsem několik umělců a vydala se na velmi strastiplnou cestu. Nicméně už se těším na večer, protože sobotní program vypadá ještě slibněji a rozhodně nelituji, že jsem si na tento víkend vzala dovolenou.

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: