28. 12. 2015

AKTUALITA: Trautenberk vydává nové CD s názvem Himlhergotdonrvetr

Článek

Autor


KapelaZapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5952 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Právě v těchto dnech finišují práce na novém albu klatovské tanzmetalové kapely Trautenberk. Kapela má za sebou natáčení ve studiu exAvik v Klatovech a v současné době dokončují práce na bookletu. Samotného zpracování přebalu desky se ujal Daniel Kurz (Atari Terror, K25A), který má v tomto oboru nemalé zkušenosti. „Když jsme řešili, jak by měla nová deska vizuálně vypadat, už jsme věděli, že se

bude jmenovat HIMLHERGOTDONRVETR. Padla tedy otázka: „V jaké situaci zakleješ? V jaké situaci si zakleje snad každý?“ No, když ti přijde obálka s modrým pruhem. To vždycky smrdí nějakým průšvihem. Proto i obal desky je pojat jako dopis a celkový koncept se točí kolem soudního rozhodnutí, na jehož závěru dojde k „překvapivému“ rozuzlení, říká Luboš Valeček, alias Horst, zpěvák kapely Trautenberk.

Na samotné natáčení ve studiu exAvik dohlížel legendami opředený a Zlatými Anděly ověnčený Miloš Bešta. Pod jeho vedením natočil Trautenberk v exAviku devět kompletních skladeb a zpěv a basu do skladby, věnované jemnostpánovi Obroušovi z Trautenberku, Pán udíren. Ostatní stopy v této písni zůstaly původní ze studia Franz Kavkaz, ve kterém kapela song natočila krátce po Obroušově smrti. Deska HIMLHEGOTDONRVETR tedy bude celkem obsahovat deset skladeb, na kterých se ukáže i několik hostů. Ve zmíněném Pánovi udíren si zapěl Ráďa Škarohlíd z Hentai Corporation, Staré Pušky z daleké severní Moravy si zazpívaly v písni Kubamelehubou a Franta Knetl z temné Mortifilie si zamurmuřil ve skladbě Temná strana talíře. „Za sebe můžu říct, že oproti Hladové srně z roku 2013 bude nová deska mnohem barevnější. Trvalo skoro tři roky, než jsme dali dohromady materiál a na nahrávce je to znát. Za tu dlouhou dobu nás stihlo ovlivnit více autorů a právě proto je Himlhergotdonrvetr tak různorodá,“ říká Horst.

Himlhergotdonrvetr spatří světlo světa oficiálně na svém prvním křtu, který proběhne v Plzni v Divadle pod lampou dne 26. 2. 2016. Tímto koncertem zahájí kapela svou HimlherGOTTour v jejímž rámci Trautenberk objede osm měst. Poslední zastávkou tour bude Obrfest 26. 3. 1016 v klatovské Družbě, kde kapela nejen zavzpomíná na svého zesnulého zpěváka Obrouše, ale zároveň svou novou desku před domovským publikem pokřtí.

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: