Článek

Tradiční Busking Párty se vrací do ulic města Plzně!

Máme pro vás skvělou zprávu – tradiční Busking Párty se vrací a přináší nám hudební pecky v oblíbené lokalitě U Branky ve Smetanových sadech v Plzni již 25. dubna 2023. Připravte se na nezapomenutelný zážitek s mnoha kapelami, které vystoupí v různých časech a uchvátí vaše srdce svými jedinečnými vystoupeními.

Busking Párty 2023 #1 je jednou ze tří akcí, doplňující Plzeňský Busking Fest. Festival, který se zaměřuje na oživení ulic a parků města Plzně prostřednictvím kvalitní a různorodé kultury. Jeho cílem je nabídnout zábavu, přinést pozitivní vibrace a silné emoce, které nutí k zamyšlení, a pomoci oživit městský život prostřednictvím buskingu. 

Anna Marie Hušková

Teď ale už blíže k první akci roku 2023. Úžasná Anna Marie Hušková zahájí akci ve 15:30 a okouzlí nás svými anglickými covery. Pochází z Plzně a je známá svými vystoupeními v kavárnách a barech. Na Busking Párty se těší, aby si vyzkoušela své kouzlo v uličním hraní.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Rodan

Mladý talent Rodan vystoupí v 16:45. Začínal jako busker v pražských ulicích a letos se probojoval až do finále národního kola Eurovision Song Contest. Jeho singl Introvert Party Club si získal srdce posluchačů českých rádií. Rodanův osobitý styl vás určitě zaujme.

Dub Leafs

V 18:00 se představí místní reggae/dub projekt Dub Leafs, který nás nadchne svou energií a směsí žánrů. Tato kapela je jasným důkazem, že reggae a dub žijí a rozvíjejí se i u nás v České republice. 

An Eagle In Your Mind

Od 19:30 se těšíme na dvě kapely z Francie. An Eagle In Your Mind, francouzské duo hrající psychedelický rock, které nás svým mystickým zvukem vtáhne do jiné dimenze. Sophia hraje na indické harmonium a zpívá, zatímco Raoul ovládá akustickou kytaru, banjo a elektroniku. Pokud jste je nestihli vidět na Pilsen Busking Festu v roce 2020, nenechte si tentokrát ujít jejich vystoupení!

Fleuves Noirs

Posledním vystoupením večera bude v 21:00 Fleuves Noirs, která přijedou až z francouzského Lille. Tato kapela hrající post punk, noise, psychedelický a kraut rock nás zaujme svou maniakální energií a hutnými zvuky. Fleuves Noirs si zde “odkrautí” svojí koncertní premiéru v ČR, takže se můžeme těšit na jedinečný zážitek!

Vstupné na tuto akci je dobrovolné, což znamená, že můžete podpořit jednotlivé umělce vhozením peněz do klobouků či futrálů. Je to skvělý způsob, jak ukázat svůj vděk a ocenění za jejich úžasná vystoupení.

Busking Párty 2023 #1 je podpořena finančními prostředky Statutárního města Plzně, což umožňuje přivést tyto talentované umělce k nám. 

Neváhejte a přijďte si užít nádherné odpoledne až po večer plný hudby a zábavy na Busking Párty 2023! Je to skvělá příležitost objevit nové kapely, podpořit je v jejich snaze rozšířit svou tvorbu a společně si užít tu nejlepší pouliční atmosféru. 

Plzeňský Busking je oslavou světového umění, které se snaží oživit ulice a parky města Plzně prostřednictvím různorodých uměleckých disciplín. Akce tohoto pořadatele nabízí zábavu, inspiraci a zážitky, které překračují běžný stereotyp městského života a nabízí příležitost pro obyvatele i návštěvníky města objevit nové kultury a talenty. 

Plzeňský Busking Fest je tak nejen přínosem pro město Plzeň, ale i pro celou českou kulturu a uměleckou scénu.

© 2014-2023 panJosef.cz