Článek

Znouzectnost a Jarda po třiceti letech na jednom pódiu!

Dne 14. prosince 2022 se v plzeňském Divadle pod Lampou konala téměř stejná akce jako před třiceti lety. Vystoupila zde kultovní punk-rocková trojice z Plzně Znouzectnost společně s kapelou Jarda.

Jarda

kapela Jarda

Středeční punkový večer v Lampě odstartovala nejlepší punková kapela z Valchy. Takto sebevědomě se označuje skupina Jarda, kterou si Znouzectnost pozvala jako předkapelu. Svůj set tato parta započala skladbou Chata, s úderným a lehce zapamatovatelným textem a následně valila do posluchačů jeden song za druhým. Poslechnout si toto uskupení dorazilo do Lampy nemálo lidí, a tak neměla kapela Jarda o fanoušky pod pódiem nouzi a setkala se s velkým úspěchem. Po vyvolaném přídavku ještě jednou zazněla píseň Chata a poté už mohla nastoupit hlavní hvězda večera. 

Znouzectnost

kapela Znouzectnost

Skupina Znouzectnost se na pódiu objevila téměř okamžitě po skončení předchozího vystoupení a jelikož už měla předem nazvučeno, tak nic nebránilo odstartovat jejich koncert. ZNC představila průlet celou svojí tvorbou, která je za 36 let, co kapela hraje, už opravdu bohatá. 

Zazněly songy, jako Hamlet, Bonanza, Alegorie, Všechny krásy světa a velká spousta dalších více i méně známých kousků. Po celou dobu koncertu se Znouzi dařilo udržovat fanoušky v pohybu a často je i pořádně rozpogovat. Mírná komplikace byla Démovo prasklá struna na kytaře, s čímž si ale hravě poradili basák Golda a bubeník Caine tak, že spolu během výměny struny zahráli zádumčivou píseň Vrať se zpátky. Poslední možnost si zařádit byla na hitovky Krysař a Hoří, kterými Znouzectnost svůj koncert a celou velice vydařenou akci velkolepě ukončila.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Fotoreport

+ 38 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz