Článek

Záviš a Vráťa Hošek zahráli ve středu v Hifáči!

Dne 16. listopadu 2022 v plzeňském HiFi clubu vystoupili umělci Vráťa Hošek a Záviš na oslavu dvaceti let hasičského sboru Košutka Plzeň.

Dorazila jsem lehce po začátku, zasedla jsem své místo a nechala se šokovat nekorektními díly Vráti Hoška. V klubu panovala nesmírně uvolněná nálada, do které jsem se nechala velmi rychle vtáhnout. Témata války, bývalého režimu a dalších seriozních věcí byly zpracovány v humorných textech, kterým se zasmál snad i ten, kdo nemá o naší historii úplně velké ponětí. Řešen byl v písních například i hospodský život a opilecké zážitky, které dobře odbíhaly od  dějepisných závažností. Jako propojení posloužil přetextovaný song, jenž je v originále Nenázvuhodná prasečina právě od Záviše.

Kníže českého pornofolku Záviš dorazil na pódium se zajímavostí o tom, že v roce 2002 u zrodu košutských hasičů byl, a tak mu tato událost nebyla vůbec cizí. Hladce navázal na svého předchůdce a bavil dav (opravdu naplněný Hifáč) svými písněmi, o kterých bych se nebála říci, že pomalu zlidověly. Že ostatní musí při koncertech s diváky nacvičovat refrén? On ne. Všichni vědí, kdy zakřičet „ty kurvo” (Anděla), „já to mrdám” (Já na vojnu nepudu) a nebo třeba, kdy je čas na „piču na čelo” (Už je to tak). Kromě notoricky známých písní zaznělo i Mňau z připravovaného alba, jež by mělo spatřit světlo světa již toto pondělí.

Čím to jen ukončit…, že by hlubokou myšlenkou na konec? Na téhle akci rozhodně o zábavu nebyla nouze. Tipuji, že ať už se na tyto interpety vydáte kamkoliv, tak se pobavíte. Já osobně jsem byla vytažena ze zasmušilé nálady. Tomu je tak snad vždy, když se vydám za kulturou. Co z toho vyplývá? Choďte na akce, neseďte doma, podporujte umění stojí to za to.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz