PlzeňskéKapely.cz logo
Koncerty
PlzeňskéKapely.cz
Článek

Zakkiss Trio v Zach's pubu v rámci Festivalu na ulici

Ve středu 24. srpna 2022 jsme si mohli v plzeňském Zach's pubu poslechnout trojlístek skvělých muzikantů pod názvem Zakkiss Trio

Zakkiss Trio v Zach's pubu v rámci Festivalu na ulici
foto: Sylva Louthanová

Kapela původně vznikla jako one man projekt Martina Zakkisse Juhy, ke kterému se postupně přidala Karolína Korecká na cello a Daniel Nam na bubny.  Martina Juhu jsme v minulosti mohli slyšet například ve spojení s Michalem Šindelářem nebo v kapele X-cover.  Karolína Korecká mimo tuhle formaci působí například v kapelách Noční motýl nebo Crimson Fields.
 

Zakkiss Trio v Zach's pubu v rámci Festivalu na ulici
foto: Sylva Louthanová

Tohle uskupení jsem měla tu čest slyšet poprvé a rozhodně jsem nelitovala. Zazněla tvorba napříč různými hudebními žánry, slyšet jsme mohli jak tvrdší písničky, tak něžnější a hloubavější kousky. Martin během večera vystřídal sedm různých kytar a svým šarmem a geniálním výkonem okouzloval od prvních tónů až do samotného konce koncertu. Sametově hluboký hlas Karolíny i jejího cella se linuly napříč songy a Dan na bicí dodával všemu ten správný rytmus a působil jako klidná protiváha dvou předních živlů.  Bylo patrné, že jsou všichni sehraní a dokážou reagovat i na občasné Zakkissovy improvizace, které jejich hraní provázely a bavily publikum.

Myslím, že za všechny přítomné (a že jich bylo požehnaně), můžu říct, že atmosféra byla nabitá nejen skvělou muzikou, ale i pozitivní energií a všichni si z večera odnášeli úsměvy a pocit ze skvěle vydařené akce.

//foto: Sylva Louthanová

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Kapely zmíněné v článku

logo

Plzeňskékapely.cz je kreativní projekt umožňující lidem sledovat kulturní scénu v Plzeňském kraji pěkně zblízka.

Rozcestník