Článek

Vojtaano zahrál u Zacha! Konečně!

Termín koncertu na některých předprodejních vstupenkách působil poněkud absurdně. Ani "hip hopovému písničkáři" Vojtěchu Záveskému alias Vojtaanovi se pochopitelně nevyhnula nedávná koncertní uzávěra a tak se březnový koncert konal na začátku listopadu. Je možné, že nebýt již zmiňované uzávěry, koncert by se pravděpodobně konal na venkovním podiu, což by dle mého názoru byla pohodlnější varianta nežli koncert uvnitř, kam se kvůli chladnému počasí koncert přesunul. Nicméně k Vojtaanově muzice a k jeho humorným vstupům připomínající oblíbené televizní standupy, tento přímý kontakt s posluchačem sedí jako (jak se lidově říká), hrnec na zadek.

Vojtaano se hned zkraje vytasil s novou skladbou Pampam. Několik odvážlivců hned zkraje pělo chytlavý lechtivý text. "Chci tě líbat na tvý parampam, Chci vidět tvý parampampam" Improvizovaná cenzura se ovšem zcela vytratila v následujících písních a Vojtaano opět dokázal, že jeho vystoupení není zrovna šálek kávy pro zapřisáhlé puritány. Nicméně, vyznavačí ostřejšího humoru si naopak přišli na své. Vojtaanosi ve svých textech rád utahuje z mnoha věcí a bylo pro mne velkým, ale o to víc příjemným překvapením, že se našlo místečko v playlistu pro píseň "Kde tě mám" která je součástí Vojtaanovo ikonického stand-upu "o zpěvácích trpičích" střílící si z "přeslazených love songů". Je vidět že věrní fanoušci mají velice dobře zmapované i další Vojtovo projekty a nemají ho zaškatulkovaného jen jako písničkáře, či jako herce objevujícího v některých českých seriálech.

Odpovídá

"Zahraju všechno klidně i Stánky"

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Po celou dobu koncertu panovala skvělá atmosféra, kterou měla na svědomí hlavně Vojtova kooperace s publikem. "Zahraju všechno klidně i Mirai a nebo Stánky", dušoval se Vojtaano směrem k posluchačům, oblečený ve svém merch triku. "Kdo má moje tričko může mi diktovat playlist." Vojtaanovi se tak povedlo (ač asi původně neúmyslně) udělat účinnou reklamu na svůj merch, takže dvě slečny skutečně projevily zájem si tričko s nápisem "Gangstafolk" zakoupit. Želbohu, Vojtaano s sebou merchandise nevozí, a tak si následující song vybíral věrný fanda, který ale vybral píseň z Vojtaanova aktuálního alba, nesoucí název 2020, a tak na Stánky nakonec nedošlo.

Lavi! řítí se jak Lavina!

Na coververze písní od jiných interpretů by nejspíš asi stejně nikdo nebyl dvakrát zvědavý. Naopak, bylo vidět všudepřítomné natěšení hlavně na osvědčené Vojtaanovy pecky. Jednou z nich je určitě mnohým známá znělka ze seriálu Vyšehrad nesoucí název Lavina, která rozezpívala rázem celý zaplněný Zach's pub. Zazněl průřez oběma dosavadními alby, ať už zmiňované 2020 nebo i o něco starší Beast of Vojtaano. No a na závěr, samozřejmě Pohádka o Budulínkovi. Oblíbená písnička s neméně zdařilým videoklipem, který má na youtube už pěknou porci zhlédnutí. Je a nejspíš navždy bude pro Vojtaana povinností jí nikdy nevynechat. Koncert skončil, někteří posluchači už pomalu začali opuštět klub, zatímco na Vojtaana se začala tvořit fronta žádajíc tohoto osobitého písničkáře o společnou fotku.

© 2014-2023 panJosef.cz