Článek

REPORT: Vojtaano měl vyprodáno, došlo i na francouzštinu!

Vojtěch Záveský alias Vojtaano zahrál 23.1.2020 opět v Zach's Pub v Plzni. Nechyběly zásadní pecky, ostřejší fórky, a pokud se opět chcete ptát... ano došlo i na Budulínka.

Narvaný klub, hlava na hlavě, ale i tak panovala pohodová atmosféra. Tak nějak by se velice obecně dala popsat čtvrteční akce: Vojtaano s kytarou. Dostat se dovnitř ještě celkem šlo. Ven? Inu, to už byl řádný oříšek. Hned po započetí koncertu sám Vojtaano v nadsázce skromnosti přiznal, že si malé kluby vybírá naprosto cíleně, aby mohl říkat, že se mu tam ty fanoušci prostě nevejdou.

Krátce po půl deváté se prodral početným davem i sám Vojtaano a načal svůj set písní s názvem Kapitán. Playlist byl samozřejmě tvořený převážně z písní z dvojalba the Beast of Vojtaano, ale došlo i na pár songů, které pokud vím, studiově nahrané vůbec nejsou. Musím říci, že se upřímně těším až bude nahrána píseň Když nemluvíš, která mě osobně hodně pobavila. Vlastně, jde o podobné utahování si z partnerského života, jako předvádí Pokáč ve své písničce Probuzení. Vojta je samozřejmě v textu o poznání ostřejší.

Jestli je v něčem Vojtaano opravdový mistr, tak je to určitě uvádění jednotlivých písniček. Jedná se vlastně o podobné herecké výkony, které od něj někteří z vás jistě dobře znají ze show Na stojáka. Vybavím si pár vtipů z toho večera, bohužel nejsou takhle veřejně publikovatelné. Na druhou stranu je to i pro vás, kteří na Vojtaanovi ještě nikdy nebyli, určitá motivace to napravit a zažít atmosféru, kterou vám streamovací služby zkrátka nenahradí.

Abych nezapomněl, na osvědčené pecky také samozřejmě došlo. "Je nějaká píseň kterou byste chtěli slyšet?" optal se ke konci koncertu zvědavě Vojtaano? "No, hádej!" přilétla odpověď z davu. "Dobře, takže kromě Budulínka, co byste chtěli slyšet?" Volba padla na skladbu Chyby, po ní následovala moje oblíbená: Babyboom a nakonec Budulínek a galantní Jelen. I když to vypadalo, že Budulínkem koncert definitivně skončí, jako přídavek zazněly ještě dvě skladby. Jeden byl song "Francouzská", o kterém předpokládám, že málokdo v klubu tušil, zda se jedná o skutečné francouské fráze nebo jde o vtip. Nicméně bylo to v podstatě jedno. Nápad to byl originální a dav se královsky bavil.

Ve srovnání se studiovými nahrávkami nebyly Vojtaanovi songy naživo takový rytmický "nářez", což se dá pochopit. Přeci jen perkuse a vokály sám s kytarou těžko zastoupí. Nicméně na druhou stranu byl koncert prokládaný vtipy dotvářející atmosféru, kterou na "studiovkách" nikdy nemáte šanci zažít.

Vojtaano: "Když jste byli tak skvělí, tak já příště přijedu zas!"

© 2014-2023 panJosef.cz