Článek

Vánočák 2022 ve Strašicích s překvapením! Vrátí se na scénu legendární Skaff?

Hned den po Štědrém dni - 25. prosince 2022 vystoupili ve Strašicích v PDA kapely Sex Deviants, Utřela slzu, Stars Are So Far, Petr a písně z Brd a k tomu ještě jedna bonusová kulturní vložka - vzpomínkový koncert Skaff.

vzpomínkový koncert Skaff

Jen stěží si dokážu představit lépe strávený večer Božího hodu než na punkovém koncertu. Přeci jen si je třeba všechno to cukroví, řízky a bramborový salát ze sebe trochu vyskákat. Vydal jsem se tedy na tradiční akci do Strašic, kde byla v sále Restaurace Společenský dům (PDA) možnost slyšet celkem čtyři hudební uskupení. Těmi byly Sex Deviants, Utřela slzu, Stars Are So Far, Petr a písně z Brd a k tomu ještě jedna bonusová kulturní vložka - vzpomínkový koncert Skaff.

Petr a písně z Brd

Petr Šilhánek - Písně z Brd

O zahájení hudebního programu se postaral kytarista kapely Sex Deviants Petr Šilhánek se svou sólovou tvorbou. K realizaci jeho vystoupení mu postačila pouze akustická kytara a hlas. Nepotřeboval ani židli, jelikož dal přednost sezení přímo na podlaze, k čemuž vyzval i posluchače. Několik z nich se tedy nechalo inspirovat a před Petra si sedli. Ten zahrál své písničky pojednávající zejména o pověstech tradujících v okolí Strašic a Rokycan, jako třeba Permoník, Uhliáni, nebo Bílá paní. Bylo vidět, že značná část návštěvníků určitě neviděla Petra hrát poprvé a prozpěvovala si s ním jeho chytlavé písně. 

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Utřela slzu

Kapela Utřela slzu

Další na řadu přišla strašická punk-rocková kapela s názvem Utřela slzu. Tahle čtyřčlenná parta sympaťáků dokázala už některé lidi svou údernou muzikou rozhoupat, ale většina publika zůstala během jejich koncertu ještě poněkud vlažná. Zajímavým prvkem této teprve dva roky staré formace je saxofon, který přidává jejich hudbě ska nádech. Po dohrání celého repertoáru se k členům "Slzy" přidalo několik dalších muzikantů, čímž najednou ožila už spoustu let zaniklá ska-punková skupina Skaff, což přestavovalo zmiňovaný bonus. Ta zahrála několik pecek, které si kluci speciálně na tenhle večer nazkoušeli a předvedla pořádně našláplou show, kterou už dlouho nebyla možnost nikde zažít a pravděpodobně zase dlouho nebude.

Sex Deviants

Kapela Sex Deviants

Pro většinu příchozích bylo asi zlatým hřebem večera vystoupení kultovní punk-rockové kapely Sex Deviants, která koncertuje již přes 25 let. Devianti zahráli průlet celou svojí tvorbou, ale playlist převážně tvořily kousky z nejnovějšího alba s názvem Za jinej svět. Vypíchnul bych například songy Ta hospodská, Moucha, Ten punk, nebo cover na hit od The Exploited Problémová. Téhle taktéž strašické skupině se už povedlo návštěvníky pořádně rozřádit a rozpogovat. Po závěrečné písni Ten Rock'n'roll byla kapela fanoušky přemluvena, aby zahrála "ještě jednu", a tak byl posluchačům naservírována podruhé song Bubudorf, který pojednává o obci Strašice. 

Stars are so Far

Kapela Stars are so Far

Poslední účinkující kapelou byla skupina Stars Are So Far, jak jinak než též ze Strašic. Na tuhle poměrně mladou kapelu, hrající energický pop-punk už v sále nezůstalo moc velké množství lidí, ale setrvalo tam jejich věrné fanouškovské jádro, které skupinu tancem a zpíváním podporovalo. Zazněly třeba songy Za horizont, Sen a Nejšťastnější

Z celé akce jsem měl velmi dobrý pocit a řekl bych, že až na nepříliš slavnou návštěvnost proběhla na výbornou. Už teď se těším na další ročník. 

© 2014-2023 panJosef.cz