Článek

V3ska rozproudila vnitroblok plzeňského Zach's pubu!

Ve čtvrtek 4. května 2023 vystoupila v plzeňském Zach's Pub skáčková V3ska!

foto: Stanislav Cígler

Venku je slunečno. Konečně zase jarní počasí. Mám toho moc. Nevím, co dělat dřív, jak si vše rozložit… Stresuju se a nic nestíhám. Náhle se přistihnu během facebookové prokrastinace. Už už se za to vnitřně fackuju, když tu náhle mě do očí udeří pozvánka na V3Sku u Zacha. Je to jasný. Musím tam být.

Je čtvrtek čtvrtého května 2023 a já nasedám do vlaku směr Plzeň. Všechny povinnosti ruším a ladím se na večerní relax v podobě našláplého skáčka. K Zachovi přicházím pár minut před půl devátou. K mému štěstí se z vnitrobloku ozývá teprve zvukovka. Pozdravím parťáky a vydám se na průzkum Zach’s cafe, jež bylo otevřeno místo Cider pubu

Milovala jsem jablečný mošt, který tam měli. Těšívala jsem se na něj pomalu jak na kapely. Tentokrát ale skončím s vodou. Čas smutnit však není. 

foto: Stanislav Cígler

V3Ska právě písní Nature zahajuje svou letošní venkovní sezónu. Objevují se sice poměrně nepříjemné problémy se zvukem, avšak jakmile se přijde na jejich zdroj, povedou se vyřešit. Celý koncert zpěvák Karel Hlaváček daruje své ženě Verče, i když původní plán byl, že koncert bude na to: „ať Putinovi uhnije penis i s varlatama” a v rámci úvodu další písně prohlašuje: „Peníze to je to, proč spolu jsme.” 

Zazní tak Peníze, Maloměsto, Mary Jane, Fantom Er, jako který je prezentován altsaxofonista Robert Kroupar, klasika Hracholusky (letos se odehrají 29. července 2022 společně s Rambanbámem), taky Kopačky v rámci nichž proběhne průzkum zda se náhodou někdo zítra nerozvádí a třeba Ráno na Festivalu, ke kterému byl v minulém týdnu vydán klip, natočen na Mighty Sounds a tradičním Božím hodu v Divadle pod lampou. Po třičtvrtě hodině přišla desetiminutová pauza.

Druhou polovinu setu odstartovalo Že prej a následovalo například Mafioso Politico, během něhož jsme ukázali prostředníčky všem z vyšších sfér. I když kapela svůj čas už pomalu ukončovala, dav se teprve rozjížděl. Ze začátku odstup bezpečně pár metrů od pódia, poté však hezky co nejblíž. Všude samá hlava, ruka, noha náhodně spletená v chumlu rozdováděných posluchačů.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

foto: Stanislav Cígler

Menší zklidnění nastalo až při songu Vlaštovka, jakožto největším ploužáku celé hudební produkce. Nakonec jsme si vyslechli novější věc No Stress, k čemuž také existuje klip zpremiérován 25. prosince 2022 v Divadle pod lampou a na streamovací platformy vypuštěn hned 1. ledna 2023. Po pseudo odchodu z jeviště nám byl dopřán ještě přídavek Sen a ve 22:20 už jsme se mohli vydat posbírat co nejvíce energie na další den. Sám zpěvák konstatoval, že kdo si v pátek nevzal dovolenou je hovado.

Nemohu s ním než souhlasit.

Rána po akcích, ve všední dny obzvlášť, bývají krušná, doufám však, že se shodneme na tom, že to za to stojí. Kulturu je třeba podporovat a nás samotné nechat odreagovat. Právě v Zach’s Pubu jsou koncerty uprostřed týdne, hlavně ve čtvrtky, pravidelně, tak tam taky na něco zajděte. V nejbližší době třeba Prago Union, Krausberry, Švihadlo, Mňága a Žďorp, Sto Zvířat a spoustu spoustu dalšího.

© 2014-2023 panJosef.cz