Článek

Baloňák, V3ska a Yaxetopeesche vystoupili v plzeňském klubu Bílej Medvěd!

V pátek 24. února 2023 nabídl klub Bílej Medvěd vystoupení kapel Baloňák, V3ska, Yaxetopeesche.

Baloňák

kapela V3ska / foto: David Capone

S nadšením jsem vyrazila do klubu. Mé nadšení bylo oprávněné, protože večer to byl opravdu pěkný. Po vyzvednutí první plzeňské dvanáctky na baru, jsem se usadila s výhledem na podium, které bylo tak akorát.

Jako první se představila plzeňská hudební skupina Baloňák. Kapela vystupuje zhruba šest let a a vzestoupila z reggae jamů, s reggae v srdci a ska rytmy na pódiu. Ačkoliv fanoušků nebylo ještě mnoho, někdo boky přeci jen rozvlnil. Několik návštěvníků se svezlo s kapelou například na rytmy skladby Léto. Dále Baloňáci nabídli k poslechu píseň jako Bezzubej pes a Fesťák. První kapela splňovala zábavu, vytvářela pohodu a tak to má být - to je pak jednoduše krása. 

V3ska

Krása, která zvedla ze židlí už i nás. Atmosféra příjemného večera byla tímto vystoupením rozhodně odstartována.

Jako další v pořadí se přiřítila skupina všem dobře známá, a to V3ska. Místa v sále, ale i u pódia se rychle plnila, a o kvalitní vystoupení bylo postaráno. Fanoušci si užili písně jako Peníze, Nature a samozřejmě nechyběla ani nejnovější skladba No Stress. Lidé křepčili a užívali si plně vystoupení. Samozřejmě jsme všichni dostali ke konci ještě přídavek. A ač to zní pro mnohé možná neuvěřitelně, tento večer byl letos jejich prvním koncertem.  A začali zcela výborně, jejich texty, hudbu i živé pohyby chcete jistě vidět častěji než jednou ročně. Na YouTube je ke shlédnutí aktuální Making Of na videoklip od písně No Stress.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Yaxetopeesche

Po této veselici však bohužel většina fanoušků odešla neznámo kam. A přitom taková škoda! Na tento večer byla připravena v závěru kapela s názvem Yaxetopeesche a zpívali a hráli, a hráli a zpívali, naplno i přes nepřízeň obecenstva. Vystoupení vnímám jako velmi příjemné a dobře těm, co odešli dříve, že si nemohli poslechnout tuto kapelu a objevit ji. Hrají žánr schlager-crossover, tudíž jejich vystoupení bylo i různorodé a o to zajímavější.

O bar se starali příjemní mladí lidé, na výčepu bylo možností mnoho, takže základ pro dobrý večer byl. Klub Bílej Medvěd nabízí koncerty různých žánrů a v minulosti se zde pořádali například dokonce Pub kvízy, což je skvělá zábava na posezení s přáteli, tak třeba letos budou znovu.

Co více by v tento sychravý večer mohlo potěšit, než trochu slunce do duše doručené nejen přes SKA melodie?!

Fotoreport od David Capone

+ 61 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz