Článek

Black metalový večírek zahraničních kapel v plzeňském Parlamentu

V rámci turné Tuilfsrijtt over Europe 2023 dorazily ve středu 22. února 2023 kapely Drudensang, Total Hate Whiskey Ritual a Amystery a společně vystoupily v plzeňském klubu Parlament.

Amystery

foto: Martin Hanáček

Fanoušky zahřála pod pódiem Amystery po půl sedmé večer. Uskupení pochází z jižního Bavorska. Jejich zpěváka Nephesuse můžete znát například z kapel Lost Life a bubeníka Malphase z Lunar Aurora. Během večera představila kapela nejen písně z jejich posledního alba s názvem All Hail the Cult, ale například také z Grim Satanic Blessing.

Total Hate

foto: Martin Hanáček

Jako druzí se představili Total Hate z Německa, old school black metal založený již v roce 2000. V klubu již bylo plno a pod pódiem se to pěkně rozjelo. Kapela s sebou přivezla i vinyl s názvem Depopulating Planet Earth, který vydali v roce 2022.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Whiskey Ritual

foto: Martin Hanáček

Dále vystoupili italští Whiskey Ritual, kteří hrají black'n'roll. V Plzni se jim velice líbilo. Je až k nevíře, co za kapelu může vzniknout vlastně ze side-projektu, ve kterém hrají muzikanti z různých kapel. 

Drudensang

Jako poslední vystoupili black-metal Drudensang, kteří přijeli z Německa a kterými večírek vygradoval.

Musím ocenit rychlost přestaveb, během lineupu. Kapely si přivezli svojí nadanou zvukařku, se kterou byli skvěle sehraní. 

Bylo vidno, že kapely si turné užívaly plnými doušky, české pivo jim chutnalo a whisky té také vypili nespočetně.

Velice vydařený večírek, se skvělými kapelami ve skvěle zmáknutém zázemí Parlamentu. O kapely i hosty je tam velice dobře postaráno. Pivo mají jako křen, ceny jsou lepší jak v samotném centru a musím pochválit i velký výběr medovin. 

Otevřeno mají každý pátek a sobotu od 18h a zavírá se… dokud návštěvníci a barmani vydrží, samozřejmě.

+ 36 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz