Článek

Do Řady!, Bohužel, Presumpce Neviny a Indiánská Rezervace vystoupili v Divadle pod Lampou

V sobotu 18. února 2023 nás po pracovním týdnu očekávala odměna v podobě vystoupení čtyř punkových kapel. Do Divadla pod lampou si udělali výlet Do Řady!. Zahráli s kapelami Presumpce neviny, Indiánská rezervace a Bohužel v rámci akce nazvané Únorové pití!

Dorazila jsem se zpožděním, krátce po 7 hodině, a dokonce jsem si i zamyšleně spletla dveře do klubu. Moje zpoždění nakonec bylo přehnanou obavou, protože první kapela začala hrát lehce po půl 8 večer.

Indiánská Rezervace

Indiánská Rezervace (Foto: Nikol Havlová)

Jako první vystoupila kapela Indiánská rezervace, ze začátku to vypadalo, že fanoušků na akci moc nepřišlo, ale po chvíli se to začalo velmi pěkně plnit. Kapela zahrála písničky Pohádka, Indiánská rezervace, moji oblíbenou Včera, dnes a zítra a Děti ulice.
Vystoupili v nové sestavě a šlo jim to výborně, mám ráda jejich úderný zvuky kytar a hlasový tón zpěváka je podle mého úchvatně punkový.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Bohužel

Bohužel (Foto: Nikol Havlová)

Druhá kapela v pořadí se představila Bohužel. Ale nebojte, tohle vystoupení nebylo bohužel, spíše naopak. Kluci jsou velmi snaživí, živí a fanoušky pod podiem už měli natěšené a dobrou muziku dělat opravdu umí. Navíc bych řekla, že se jejich fanouškovská základna stále rozrůstá, a to je skvělé, protože tahle kapela si to určitě zaslouží. Ještě teď mi v hlavě zní písnička Přátelé a myslím, že si jí tam udržím po celý týden, tak vám teda díky.

Do Řady!

Do Řady! (Foto: Nikol Havlová)

Třetí v pořadí vystoupilo legendární uskupení Do Řady!, kteří dorazili až z Bíliny, tedy z Ústeckého kraje. Této kapele to podle mého hrálo úplně nejlépe za celý večer. Někdo prohlásil, že jsou to strejdové, ale ty si s nima svým kvalitním vystoupením vytřeli tak pozadí. Navíc při jejich vystoupení zahodila tričko ikonická punkerka a tím nevznikla radost pouze kapele samozřejmě.
Fanoušci také začali skákat do pódia na písně Do Řady! a Co jsi víc čekal? a drželo je to samozřejmě dál. Pánové mají rozepsané turné na celý rok, tak rozhodně doporučuji navštívit některé z jejich vystoupení.

Presumpce Neviny

Presumpce Neviny (Foto: Nikol Havlová)

Jako poslední z očekávaných kapel vystoupila Presumpce neviny. V tomto případě šlo slyšet občasně více kytary než zpěvu a tak byla trochu smůla slyšet takto písně Presumpce neviny, Spravedlnost a další. Tato kapela má svoji obsáhlou základnu fanoušků a ti dokázali držet krok s písničkami více než dobře, takže nikdo o nic nepřišel.  Navíc si dokonce vyžadovali ještě přídavné písničky! Nejeden návštěvník měl možnost zazpívat si s kapelou u kraje pódia. Mezi posluchači byl také zpěvák kapely Trvalý Následky, a ten si střihl s kapelou na podiu píšeň United. O zakončení celé akce se postarali písní Průser.

Tenhle večer by určitě mohl pokračovat dál ale ke smůle spousty lidí se muselo skončit do půlnoci. Někteří tedy vyrazili domů jako Popelky, ale snad s oběmi střevíčky jako já. A ti odvážlivci co se vydali ještě do města, snad došli k ránu spokojeně a v pořádku domů.

Vzhledem k tomu že je suchý únor, kterého se já letos historicky poprvé účastním, ráda vyzdvihnu, že na baru točí skvělý Birell s příchutí grep a pomelo. Ale pozor vypít tři, je tak na slepení úsměvu. Tak opatrně.

Večírek to byl celkově výborný a nijak nemám nic co by mi nějak nesedělo. Klub Divadlo pod lampou je pro tyhle koncerty jako na míru a sestava programu byla výtečná.

© 2014-2023 panJosef.cz