Článek

Tříkrálpunk v Divadle pod Lampou

V pátek 6. ledna 2023 v Divadle pod lampou proběhl koncert kapel P.V.A., Flaška Visočini a Rough Religion.

Do Divadla pod Lampou sice vyrážím sama, ale potkávám tam své tři kamarády. Na line-upu jsou tři kapely a jak je vidno, tak všechny mají tři členy. Kromě faktu, že jsem vypila tři coly, mi za poslední tři minuty nic dalšího, čím bych mohla vyzvednout číslo tři nenapadlo, a tak je na čase oznámit, proč sem pletu zrovna tuhle číslici. Tři králové! Je tomu tak - TŘÍKRÁLPUNK!

P.V.A.

kapela P.V.A.

„My jsme ti P.V.A., my jsme ta kapela, co chvíli bude hrát v průběhu večera. My jsme ti P.V.A., my jsme ta kapela, co v devadesátým pátým trávu zasela. My jsme ti P.V.A., my jsme ta kapela, co chvíli bude hrát zvostra i zvesela. My jsme ti P.V.A., my jsme ta kapela, co chvíli bude hrát, jen abys věděla,” a já si myslím, že vy už taky víte o koho se jedná. Tohle je konkrétně První vítací antisong, se kterým tato punk-rocková trojce z Plzně svůj set začala. Dále zaznělo například Násilí, Edita, Jak můžeš zapomenout, a další z alba Prasata vyšší autority, které bylo znovu nahráno tři roky zpět právě v Divadle pod Lampou, ale i jiné skladby, které provázely celkovou tvorbou.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Flaška Visočini

kapela Flaška Visočini

Jako další se představila Flaška Visočini, která se mnohým z posluchačů rozhodně představovat ani nemusela. Tihle punkáči z Temelína okořenili dosavadní poklidnou atmosféru svou nekompromisní příchutí. Nasypali do nás věci jako Augusto Pinochet, 1945 (což je dohromady devatenáct) a Vesnický hovada. I když pod pódiem to diváky úplně nepřekypovalo, byli jsme vyzváni k utvoření tzv. wall of death, která se nakonec i podařila.

Rough Religion

kapela Rough Religion

O zakončení se postaral host ze zahraničí - bavorští Rough Religion. Sice jsme navrátili opět ke klidnějšímu podání punku, ale energie tomu ani tak rozhodně nechyběla. Kromě klasických nástrojů kytarista vytáhl foukací harmoniku, a to třeba při písni Hold On. Dalšími počiny ze setlistu byly Reach for the Stars, I Wonder nebo třeba Big Crash. Diváci si, dokonce i v tak malém počtu, dokázali vyskandovat přídavek naším krásným českým pokřikem:„Hrajte zmrdi!” a večer mohl být vcelku úspěšně ukončen.

© 2014-2023 panJosef.cz