Článek

POUŤ JE PUNK: The Radical Anarchists v Druztové!

V sobotu 13. května 2023 se na pouti před hospůdkou Apollo v Druztové na Plzeňsku odehrál koncert legendárních Sifon rock, kterým měla tu čest předskakovat mladá punk-rocková bandička The Radical Anarchists

Foto: Honza Toml

Jelikož se budu „Anarchistům“, jakožto kapele samotné, více věnovat v připravovaném rozhovoru, představím vám je dnes jen stručně.  The Radical Anarchists se dali dohromady v listopadu roku 2021, kdy si basák Vašek a kytarista Šimon (oba bývalí žáci výborného muzikanta a učitele Honzy Krčka, pozn.) rozhodli, že už je nebaví hrát jen pro rodiče (a zadarmo!), a tak odstartují novou západočeskou punkovou senzaci. Za nedlouho se k nim připojila kytaristka Julča a bubenice Naty, složily se první písně, přišly první koncerty a nic nebránilo tomu odstartovat jejich spanilou jízdu.

„Pouť je punk!“ Pod tímto heslem by se dalo shrnout celé jejich sobotní vystoupení, nyní navíc poprvé v roli předskokana. A jako každá začínající kapela, tak i oni se přesvědčili, že pokud zahrají lidem to, co znají, vždy to na ně zafunguje. Po prvních dvou autorských písních „So Start The Party Tonight“ a „Last Minute“, spustili oblíbenou pecku od Green Day „American Idiot“ a publikum viditelně pookřálo a začalo se o ty čtyři bláznivá mláďata se strunami a paličkami více zajímat. 

Foto: Honza Toml

Kluci a holky nezapomínají na své začátky, takže jako pocta panu Krčkovi zazněla i píseň „Kill the Punk“ od jeho domovské kapely Praeputium.  Hned poté měli návštěvníci poutě možnost zapojit i své ruce a nohy, Anarchisti totiž uvařili a servírovali fanoušky oblíbený „Vývar z krtka.“ (Sranda-cover slavné vykopávky „We Will Rock You“, pozn.) . Je to punk, jak říkají s velkou oblibou a je vidět, že The Radical Anarchists jsou punkáči tělem i duší, které nezastaví ani výpadek textu. 

Basák Vašek, který má v kapele na starosti i hlavní hlas, si pak poprvé vzal čas na malý proslov, aby Druztové představil jejich první vydaný singl „My Demons“, který je k poslechu i na všech streamovacích platformách. Chyběla už jen TRA Limonáda. Následovala další a nejspíše nejpunkovější pecka z vlastní tvorby „Population Genocide“, ve které to Vašek rozjíždí tak, že by se za něj nestyděl ani sám Petr Hošek! Také za ní kapela sklidila nejhlasitější ovace večera.  „Hlášení místního rozhlasu: Na této pouti se ztratil děda…“ Tak znělo intro, které jasně dávalo najevo, že je řada na další předělávku, tentokrát „Hledá se děda“ od Morčat na útěku a na ní navazující „Where Is My Mind“ od Pixies. Poté se kapela opět na chviličku přesunula k vlastní tvorbě a ukázala krásně fungující chemii mezi jednotlivými členy při písni „Without Me.“ K dalšímu aktivnějšímu zapojení publika došlo v posledních dvou písních, hlavně v první z nich – úvodní znělce seriálu Spongebob. Závěr patřil slavné pecce „Blitzkrieg Bob“ od punkových velikánů Ramones. Kdo ví, třeba i TRA jednou dosáhnou podobné slávy. Jejich cesta teprve začíná. JE TO PUNK!

Hudbě zdar a té plzeňské obzvlášť! 

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz