Článek

Kapely Bonnie a The Drops společně vystoupily v Bílej Medvěd!

V pátek 14. dubna 2023 vystoupily v plzeňském klubu Bílej Medvěd kapely The Drops a Bonnie.

Koronavirovou krizi máme už nějaký ten pátek úspěšně za sebou. V klubech i halách napříč naší západočeskou metropolí opět duní živá hudba všemožných žánrů. Člověk, kterému se nechce sedět doma například u Spotify, má minimálně každý víkend několikero možností, kam za muzikou a zábavou zamířit. 

Mojí cílovkou byl tentokrát klub Bílej Medvěd, kde se představila plzeňská partička BONNIE spolu s pražskými THE DROPS.

THE DROPS

The Drops

S notnou dávkou ostudy se musím přiznat, že kapela THE DROPS, která na (nejen) českých podiích hrabe do strun již od roku 2012, byla pro mě jedna velká neznámá. Čtyřčlenná bandička rockerů z Prahy začínala jako coverband, kdy si je po vystupování na RockCampu „adoptoval“ Peter Freestone. (přítel Freddieho Mercuryho, pozn.) K nám na Západ však přivezla zahrát písně své vlastní tvorby ve zhruba hodinovém setu. Nová hala v Medvědovi se na začátku jejich vystoupení pořád teprve plnila a mohlo se zdát, že náročné plzeňské publikum „přivandrovalce z Práglu“ mezi sebe hned nepřijme. 

Ovšem hned druhá skladba „Tajemná“ zřejmě dopomohla k tomu, že se lidi osmělili a chtěli si „tajemné kluky“ prohlédnout zblízka. Borci nakonec předvedli pěknou hard-rockovou show a hlavně na klávesákovi Filipovi a kytaristovi Honzovi bylo vidět, že je muzika baví. Pecky jako „Přidej“, „Karlovy Vývary“ nebo „Mládí není napořád“ mi budou znít v hlavě ještě dlouho! Nechybělo ani aktivní zapojení publika, a to při skladbě „Král Panenek“, kde jsme asistovali při refrénu. 
Osobně si myslím, že o „Dropsácích“ ještě hodně uslyšíme a doufám, že v Plzni nehráli naposledy. Do té doby si je můžete najít na všech sociálních sítích a stejně tak i na youtube a streamovacích platformách, jako jsou spotify nebo apple music.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

BONNIE

Bonnie

Po krátké přestavbě podia, během které publikum doplnilo potřebné tekutiny, se pomalu chystala druhá partička dnešního večera, a tou byla rovněž čtyřčlenná BONNIE. Už při zvukové zkoušce bylo každému jasné, kdo je tady na západě doma a kdo dneska přitáhne víc lidí. Kapela, která svůj styl označuje jako lážo plážo punk, si vybudovala silnou fanbase, o čemž svědčí í i její drtivý triumf v loňském ročníku soutěže Múza, kde suverénně ovládla jak cenu poroty, tak i divácké finále.

Hned úvodní pecka „Marienna“ nastartoval pověstný „kotel“, který neúnavně hořel po celý zbytek koncertu. Kluci kolem zpěváka a kytaristy Honzy vířili dobrou náladou a svou – troufám si říct už pověstnou – hravostí a pozitivní komunikací s publikem získali každého z nás. Kapela rovněž dokázala, že svou výhru z Múzy (krom pronájmu nahrávacího studia, což bylo 20 000,- Kč, pozn.) neprochlastali a neprohulili, ale pilně makají! Oznámili nejen nové album, ale také celkový remaster jejich debutkovky „Kalbum.“ No uvidíme, těším se na to…

Kromě úplné novinky ze dříve zmiňovaného nového chystaného alba „Hlemýžď“, zazněly taky známé fláky, jako „Ráno“, „Hanka“, „Nevolno“ nebo „Manitou.“ Kotel zpíval, tančil a skvěle se bavil. Došlo dokonce i na malý „crowdsurfing“ a když došlo na přídavek v podobě „4:20“, rozpoutala se pod podiem i všem rockerům, punkerům a metalákům dobře známá „Stěna smrti!“ 
I tak publikum nemělo dost… BONNIE však své fanoušky, jak neustále během koncertů připomínají, mají rádi, tak přišel i druhý přídavek, konkrétně „Barevný drinky“, které ten večer „zacinkaly“ už podruhé a pak také fanoušky oblíbený „Kozel“, neboli předělávka písničky kozla z animáče Karcoolka z roku 2005. 

Na závěr je třeba říct, že kdo přišel v pátek večer do Medvěda, nemohl litovat a odešel s dobrou náladou a rozhodně NE střízlivý… (smích)

Tak zase někdy na viděnou!  Hudbě zdar, a té plzeňské obzvlášť! 

© 2014-2023 panJosef.cz