Článek

REPORT: Stars Are So Far pokřtili desku

Od akce s názvem Festlegrace vol.1 uplynul už nějaký čas a my jsme s kolegyní fotografkou 31.května navštívili rokycanskou hospůdku u Pardála.

Konal se zde křest alba pop-punkové kapely, která si říká Stars Are So Far, jejichž pamětníci si je mohou vybavit i pod názvem Los Pedofilos. Dva zástupce z kapely Stars Are So Far jsme pro Vás vyzpovídali. Rozhovor, který se zde brzy objeví, nám ochotně poskytli kytarista Mates Novák a baskytarista Mony.

Akci zahajovala kapela SARS, tedy Skoro Amatérská Rocková Skupina. Tato formace vznikla na místním gymnáziu obdobně jako křtící „SASF“. Zajímavým zpestřením je určitě pojetí rockových písní v poddání zpěvačky Veroniky Kasíkové. Nebylo na co čekat, hned ze začátku si přítomní vyslechli coverovou verzi písně The Pretender od Foo Fighters. Dále zazněly pecky jako Paranoid, Sweet home Alabama, či Dederon od Tří sester. Mimořádné ovace SARS sklidili za píseň Smoke on the water. Kapela přidala pár přídavků pro roztančený dav a uvolnila místo pro pražské Maniac.

Kapela Maniac, která prošla změnou názvu z původních Bonebroke, si dokáže své posluchače připoutat k pódiu. Zaujala nejen svými vlastními písněmi, ale i velice věrnou interpretací slavných Offspring. Od amerických Offspring si na tento večer vypůjčili píseň The Kids Aren‘t Alright, kterou jak už jsem zmiňoval, zahráli skutečně výborně.

Jako třetí se představili Stars Are So Far. Jako zvukovou zkoušku zvolili jednu z nejzásadnějších a neznámějších písní ze svého repertoáru HC Plzeň. Jak už bývá zvykem, při zvukové zkoušce se hraje jen část písně, to ale fanouškům této formace vůbec nevadilo a už i na ni zapáleně pařili. Z nového alba posluchači ocenili především píseň Vlk. Refrén, který zněl „Mladýho vlka starým kouskům nenaučíš“ nenechal chladným jednoho z kytaristů SARS, který vtrhl na pódium a rozhodl se, že si ho zazpívá společně s nimi. Společných výstupů těchto dvou hudebních skupin však ještě nebyl konec. Na píseň Love song vystoupila se Stars Are So Far již zmiňovaná velmi talentovaná zpěvačka Veronika Kasíková, kterou můžete slyšet v několika písních na křtěném albu. Samotný křest proběhl za bouřlivé atmosféry. Skalní fanoušci si mohli album pořídit přímo u vstupu za 70,- Kč.

Celou akci zakončili pražští První - Poslední hrající alternative rock. Kapela zahrála několik skladeb ze svého repertoáru, při kterých jim nadšeně aplaudovala skupinka přihlížejících pod pódiem.

Kapele Stars Are So Far bychom chtěli poděkovat za pozvání. Protože akce byla náročná, jsme i my skončili na baru, popíjeli pěnivý mok a probírali své dojmy z právě uplynulé akce.

© 2014-2023 panJosef.cz