Článek

REPORT: Michal Šindelář & Martin Juha v Mýtě u Rokycan

Nedělní akce nejsou zrovna obvyklé, ale musím uznat, že to ze strany pořadatelů nebyl tak špatný tah. V Mýtě u Rokycan se dne 22. června 2014 v 17.hodin uskutečnil koncert tří nadaných muzikantů v kostele sv. Štěpána.

Na několika koncertech Michal Šindelář & Martin Juha jsem už byl. V triu s Jakubem Kořínkem jsem je ještě neslyšel a tak jsem neodolal a do Mýta na koncert vyrazil.

Prostory kostela a jeho perfektní akustika dodala vystoupení osobitou atmosféru a zhruba stovce posluchačů tato parta skvělých muzikantů předvedla, že se v muzice vyznají a mají lidem co nabídnout. Vystoupení bylo rozdělené na několik částí a zazněly jak převzaté věci, tak i písně z vlastní tvorby. Byl jsem až překvapen, co se dá udělat muziky jen ve třech lidech. Jakub Kořínek má skvělý hlas, je zdatný instrumentalista a ve spojení s Michalem a Martinem to byla skvělá jízda.

Zaznamenal jsem jen jeden přehmat v sólu, který posluchači asi ani nezaznamenali. Skvěle zahrané, perfektně zazpívané, prostě jsem odjížděl s velice příjemným pocitem. Podle mého názoru by se takhle měla dělat muzika.

Díky pořadatelům za tak skvěle připravenou akci. Užil jsem si nedělního odpoledne a myslím, že těm, co přišli, muzika pohladila duši. Dovedu kritizovat, ale tady nebylo co. Tady se dalo jen chválit a kdybych měl klobouk, tak bych smekl.

© 2014-2023 panJosef.cz