Článek

ROZHOVOR: S.A.R.S. - studentská kapela rokycanského gymnázia

  • S.A.R.S.

Studentská hudební skupina S.A.R.S. se zaměřuje výhradně na covery. Zaběhlé věci od Deep Purple, Black Sabbath, či Foo Fighters hrají skutečně skvěle. Jak to bude se S.A.R.S. dál až její členové rokycanské gymnázium dochodí? Pustí se do vlastní tvorby? Kde poté hodlají zkoušet? Kapelu S.A.R.S. jsme zastihli na křestu nového alba Stars are so Far dne 31.5.2014. Na všechny dotazy nám ochotně odpověděla dvojice kytaristů, Tomáš Gold a Vláďa Wohlrath.

Jste kapela hrající covery, tedy převzaté písně. Je v dohlednu nějaká vlastní skladba?

Tomáš: Moc dobrá otázka! Zrovna když jsme dnes jeli na koncert, tak jsme si o tom v autě povídali. Trochu jsme to přirovnávali k porodu. Ty písničky byly dlouhou dobu v sejfu, jednoduše v zárodku. A teď už jim leze hlavička. Stručně řečeno, jedna písnička je skoro na světě. A někdy, když s klukama po zkoušce jen tak jamujeme (džemujeme, improvizujeme), tak vznikají opravdu zajímavé věci. ermín už se blíží a dojniceS.A.R.S. už brzy něco porodí. (smích)

Vláďa: Já si myslím, že to není až tak pravda, něco vzniklo, ale uvidíme. (smích)

A můžete přiblížit téma o čem skladba bude?

Tomáš: To asi zatím ne, ale přeci jen na okraj. Bude o lásce, ale nebude to takový slaďák jako by se dalo čekat. Nechte se překvapit.

Kdo z Vás píše texty?

Vláďa: Tomáš složil zrovna jeden včera.

Tomáš: To je fakt, ale jinak samotná muzika vzniká hlavně při těch jamech a co se týče textů, tak ty píšu já. Na ty si nenechám sáhnout, jsem na to háklivý. Ale hudba je zásluhou opravdu všech. Máme výborného basáka, kytaristu a snad ještě lepšího bubeníka.

Se Stars are so far nehrajete poprvé. Kolikrát už jste společně vystoupili?

Tomáš: Určitě v klubu na Železné, zde u Pardála na studentském festivalu a dnes znovu u příležitosti křestu SASF. Takže 3x.

Vláďa: Ne, ne. Určitě 4x, ještě jednou v Mýtě.

Tomáš: Tak dokonce 4x. Stars are so Far je taková naše spřízněná, kamarádská kapela.

Jednou ovšem dojde na ukončení vašeho studia na zdejším gymnáziu, jak to s Vámi bude dál? Už i vzhledem k tomu, že vám gymnázium poskytuje zkušebnu.

Tomáš: Shodli jsme se na tom, že nás hrozně baví hudba. Sešli jsme se dobrá parta. Myslím tím Bambiho, mě ,Vláďu, Páťu a Veroniku. Takhle nám to prostě šlape, je sranda a máme potenciál na to jít dál. A bylo by mi hrozně líto, kdybychom skončili. Samozřejmě skončíme jako S.A.R.S., protože tato kapela má zůstat tím čím je - studentskou kapelou, která hraje převzaté písně. Takže po skončení studia, založíme novou kapelu s novým názvem a s vlastním repertoárem, který doplníme zřídka covery.

Kde tedy hodláte poté zkoušet?

Vláďa: Máme klíče od hudebny pořád a po nocích tam nikdo nebývá. Maximálně se vymění zámek, ale to se také zařídí. (smích)

Tomáš: Tak tak, jsme trochu piráti. Ale když budeme mluvit vážně. Zkušebny v Rokycanech jsou drahé a těžko dostupné. Spíše to vidíme do Strašic a to do starých kasáren, kde zkouší celá sorta legendárních kapel. Rádi bychom tedy doplnili sbírku. (smích)

Kdo u vás má rozhodující slovo při výběru písniček do playlistu?

Tomáš: Lidé nám píší své návrhy na FB stránku a my ji po zvážení do playlistu zařadíme, nebo ne.

Uvažujete o založení účtu na serveru Bandzone.cz? Abyste postupem času mohli zveřejnit své nahrávky?

Tomáš: Až bude po výše zmiňovaném porodu. Tak určitě.

Co by jste vzkázali návštěvníkům PlzeňskéKapely.cz?

Tomáš: Až budeme vystupovat pod novým názvem, tak aby chodil rozhodně chodili pařit a podporovat. Moc bych chtěl poděkovat našim fanouškům, protože všechny koncerty byly super, až na jeden. Mějte se rádi, milujte lásku a svět kolem nás.

© 2014-2023 panJosef.cz