Článek

ROCK FOR DOGS: Punková benefiční akce pro Pomocné tlapky v Šeříkovce!

V pátek 9. září 2022 v plzeňské Šeříkovce proběhl benefiční koncert pro organizaci Pomocné tlapky, která se zabývá chovem, převýchovou a výcvikem asistenčních psů. Zahrály kapely Septic People, E!E a Plexis

foto: Karel Vlček

Jako první vystoupila rocková kapela z Horšovského Týna Septic People. Tahle parta měla sice s následujícími dvěmi kapelami společné maximálně to, že její členové hráli na elektrické kytary a jinak s nimi žánrově téměř vůbec neladila, ale i přes to se v sále našli lidé, kteří si jejich koncert užili. Velká část návštěvníků, ale vystoupení "Septiců" spíše jen přetrpěla a čekala na to, co mělo vzápětí přijít.

foto: Karel Vlček

Chvíli po skončení koncertu první kapely na stage nastoupili příbramští E!E, kteří hned při prvním hrábnutí do strun uvedli kotel pod pódiem do varu. Nazvučeno měli už dlouho dopředu, a tak jim nic nebránilo hrnout do lidí jeden song za druhým. Zazněly známé písně, jako Pogo, O králi, Poslouchej a velká spousta dalších. Éčka dokázali fanoušky dostat opravdu do euforie, rozezpívat a divoce rozpogovat. Na vlastní kůži jsem okusil, že pogování na dřevěných parketách politých pivem není zrovna nejbezpečnější věc, ale jinak jsem si jejich koncert velice užil.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

foto: Karel Vlček

Třetím a posledním uskupením nebylo nic jiného, než pražská punková tlupa Plexis, hrající už bezmála 40 let. V Šeříkovce Plexis vystoupili po čtyřech letech a až na zpěváka Petra Hoška v kompletně změněné sestavě. Stejně tak, jako při předchozí kapele, to pod pódiem velice žilo a návštěvníci koncertu si mohli vychutnat již legendární songy jako To, Půlnoční rebel nebo Svět jsou bary

Celá akce dopadla parádně a pořadatelům se ze vstupného podařilo získat slušnou částku, která mohla putovat k Pomocným tlapkám. Je skvělé, že se povedlo uskutečnit výbornej punkovej večírek a zároveň přispět na dobrou věc. Vybralo se bezmála 21.000 Kč.       

Celý fotoreport od Karla Vlčka naleznete zde.

© 2014-2023 panJosef.cz