Článek

Třetí ročník ROCK START Festival 2022 rozezněl hrádeckým letním kinem!

V sobotu 3. září 2022 se v areálu letního kina Hrádek u Rokycan odehrál již třetí ročník ROCK START Festivalu. Na své si přišli především fanoušci rockové hudby, ale program byl proložený třeba i celtic-punkem nebo folkem.

Kapela, která celý festival už v jednu hodinu odpolední odstartovala, byla všemi známá pražská rocková skupina Wohnout. I přes brzký čas na jejich koncert stihlo dorazit velké množství návštěvníků a zaplnit skoro celý areál. Fanoušci kapely si mohli vychutnat písně, jako Bárbíno?, Gastrosexuál, Pilot, nebo notoricky známý hit Svaz českých bohémů.

Jako druzí vystoupili plzeňští Anymen, kteří publiku nadělili energický rock. Kapela zahrála známé hity od světových kapel a ukázala, že si dokáže s přehledem poradit i s velmi náročnými písněmi.

Kotel pod pódiem po Wohnoutech sice značně prořídnul, ale i tak Anymen sklidili velký úspěch.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Hudební skupina, která následně hrádecké letní kino uvalila do celtic-punkové atmosféry, nebyla žádná jiná, než plzeňská parta Cheers! Ta dokázala svou skočnou hudbou zaujmout a rozvášnit velkou řadu lidí. K tanci a poslechu zazněly třeba písně Hey Devil, Misery, Dagger, nebo Here we are.

Čtvrtým vystupujícím interpretem byl úspěšný herec a písničkář Jiří Schmitzer, který festival naladil do poklidné a uvolněné atmosféry. Jeho koncert byl sice narušen příjezdem sanitky do areálu, ale tím se pan Schmitzer ani posluchači nenechali příliš rozhodit. 

Kapela, jenž by se díky svému úspěchu na festivalu dala nazvat headlinerem večera, byla plzeňská, dnes již více než třicet let stará, rocková formace Alice v čele se zpěvákem Danem Bártou. Tomu fanoušci po celou dobu koncertu viseli na rtech a velice si užívali mocnou show, kterou kapela již do plně setmělého areálu letního kina hrnula. 

Pozici uzavírající kapely si vyfasovala rokycanská ska-punková tlupa Nízká Úroveň, před jejíž koncertem už valná většina návštěvníků akci opustila. To byla ale rozhodně chyba, protože zanedlouho poté se rozezněly ostré kytarové tóny a začalo pořádně nadupané finále festivalu. Kapele se podařilo zbývající publikum rozpogovat svými songy, jako To nevadí, Servírka, Falešný obvinění nebo Hvězda

Festival skončil těsně před začátkem mohutného deště, a tak se většině návštěvníků naštěstí podařilo dostat pryč suchou nohou, a také určitě s blaženým pocitem a nedočkavostí na další ročník tohoto velice příjemného festivalu v krásném prostředí.  

© 2014-2023 panJosef.cz