Článek

Rambanbám a V3Ska zahráli ve Stříbře!

V sobotu 26. listopadu 2022 se v Coctail baru Beseda ve Stříbře uskutečnil koncert dvou ska kapel z Plzeňského kraje - Rambanbám a V3Ska.

Rambanbám

kapela Rambanbám

Jako první zahrála kapela Rambanbám, a při rozehrání prvního hitu jste měli pocit, že místnost zvukem nevydrží vcelku, ten tedy nebyl bohužel příliš skvělý ani při hraní druhé kapely.

Naštěstí se ale fanoušci ukázali z většiny jako znalci textů i hudby tak dobře, že věřím že problém s ozvučením obou kapel/prostoru nikomu zážitek jistě nezkazil a mohli si tedy užít známé a živé hity kapely Rambanbám jakými jsou například Babeta, Zloděj bot a překvapivě: Rambanbám.

Rambanbám je chlumčanská skáčková kapela, a podle věřejně dostupných zdrojů mají na kontě celkem tři alba, které jsou plná ska hitů. Nejnovější, i když už trochu zajetý člen Josef s pekelně živým zvukem harmoniky byl výbornou volbou jak oživit koncertní show.

V3ska

kapela V3ska

Po výměně hudebních nástrojů zahrála již druhá zmíněná ska kapela V3Ska, která zahrála písničky jako je Nature, Peníze a Mary Jane. A vystoupením potěšila stejně tak jako kapela předchozí, ne-li o kapku více, vím totiž, že tato kapela je v tomhle městě a přilehlém okolí velice známá a oblíbená. V3Ska je kapela ze Stoda s vydanými čtyřmi alby ska muziky. Na počtu nejspíš ale nezáleží, hlavní je, že hrajou dobře, říkal kdosi včera a rozhodně je to pravda.

Místnost se nezdála být příliš tepelně komfortní, když někteří lidé seděli v bundách, ale hudba je dokázala vytáhnout ze židle, rozhýbat se a zahřát. Podle mého názoru sice chladněji bylo, ale nic co by se nedalo zvládnout.

Atmosféra i přes všelijaké “komplikace” byla velice skvělá. Ačkoliv tanečníků a fanoušků nebyla sice žádná horda, byli to určitě ti praví! Když jsem vyšla na parket, někteří tak tančili, že se otřásala podlaha, a tím můj otec získal přesvědčení, že se určitě propadneme! A to se rozhodně stalo… Propadli jsme se, ale ne podlahou, ale do živých rytmů ska tohoto večera!

Na obě kapely se vždy velice těším, hlavně v letní sezoně. Kdo nebyl na Hracholuskách při vystoupení těchto kapel, nezažil tu nejlepší atmosféru, kterou tyto kapely nabízí.

Coctail bar Beseda nabízí nepřeberné množství koktejlů, jak už to z názvu vyplývá. Nabízí samozřejmě více než pouze koktejly, klasicky točené pivo chybět nemůže a na prostoru v místnosti s barem lze vidět, že i tady se snaží držet krok s dobou - vypadá to opravdu “koktejlově”.

Když vezmu v potaz sál, kde se koncert pořádal, pamatuji si tyto prostory ještě z dob kdy se tam pořádali akce jako je třeba Jsme v hajzlu fest, a ty vypadají stále stejně, což není na škodu.

Za mě byl tento večer vydařený a celkový dojem je pozitivní, zvučné ska tóny zaručeně rozeženou chmury duše i počasí.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz