Článek

Punkovej mejdan s S.A.S, Stamp out System a Antabus 92

V pátek 26. srpna 2022 v plzeňském Baru u Kylla vystoupily kapely S.A.S, Stamp out System a Antabus 92.

Již od prvního vkročení do prostorů baru panovala na této akci velice pokojná atmosféra. Děti hrající stolní fotbálek, skupiny přátel a hlavně "rodina"" Vyvrhells.

Klid zmizel s prvním zachvěním kytarových strun, kdy na sebe pogo nenechalo dlouho čekat. Nýřanští S.A.S okamžitě strhli spousty přítomných, kterým zahráli písně, jako Naše doba, Hitler je prase, Blejt z nejnovějšího alba, jenž nese stejný název, a mnoho dalšího. Kapele bylo výjimečně skvěle rozumět, a tak si minimálně refrény mohl prozpěvovat opravdu každý.

Ještě syrovější punk, kde je neméně kladeno na názory, předvedli Stamp out System z Libořic. Zazněla třeba Politická špína, Tráva, nebo Za pět dvanáct. Publikum poměrně prořídlo, avšak divoký frontman zásoboval diváky takovou energií, že o ruch pod pódiem nemohla být nouze.

Úpadek nastal na Antabus92, kteří měli po svém rozpadu premiéru v obměněné sestavě. Uskupení sledovalo jen pár příznivců, avšak sám kytarista prohlásil, že zažil už i menší účast. Nacvičený měli jen čtyřicetiminutový set, během kterého jsme měli šanci slyšet například skladby Barvy laky, Lada (Zrada), atd. Zpěvák tak trochu kolísal, naopak basák plnil svou roli skvostně, ne-li opravdu exceloval. Diváci si nakonec vyžádali přídavek, a tak zazněly znovu 90tky, jež byly toho večera nejvíce ceněné.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz