Článek

Čtvrteční pohodička v Zach´s pub s Prago Union.

Dne 18. května 2023 zavítala do plzeňského Zach's pubu legendární partička Prago Union. Ale ne osamoceně - vystoupili i s live bandem.

Prago Union | Foto: Tomáš Feix

Start akce byl psán na 20:00, a tak jsem se vydala těsně před sedmou večerní hodinou na útěk z pracovní odpolední směny, abych tam byla včas. V půl osmé jsem si už nechávala dát od klučíka u vstupu razítko na ruku a zamířila si pro točenou plzeň k baru. Na zahrádce jsem už zahlédla známou tvář, a tak večer mohl započít.

Lidé plnili prostory až se pomalu začali tvořit fronty na bar. Vládla fajn atmosféra, jako když se rapuje v jedné z mnoha písní od Prago – Vždycky se radujem, když se lidi sejdou, jen do rytmu se hejbou a nikam nejdou. ( skladba: Myšlenkovej pochod.)

Prago Union | Foto: Tomáš Feix

Podium začalo být aktivní a lidi se nepochybně těšili kdy akce začne. Bohužel kvůli koloně na D5 měl Kato zpoždění, a tak nezbývalo nic než vyčkávat. Okolo půl 10 jsme se všichni ale dočkali a koncert byl odstartován. Začalo se písní s názvem Pecka s Kurtem a během koncertu nám naservírovali skladby jako jsou Varování, Sklep a Některé otázky už si prostě nekladu. Nadšené publikum se pohupovalo do rytmu této bandy a zpívali texty s Katem, šlo vidět, že na nějaké čekání už všichni zapomněli.

Před koncertem jsem měla spíš tušení, že hlavní program večera bude směřovat k nejnovější desce s názvem Příduhned… ale nepostřehla jsem nějak nic, a pokud něco přece jen zaznělo, tak pardon. Z nové desky mezi mé oblíbence patří rozhodně: Cesta draka a Pomalu, ale rychle.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Prago Union | Foto: Tomáš Feix

Obecenstvo zdálo se, bylo s vystoupením velice spokojené a já osobně maximálně také. Po 3 letech jsem opět shlédla jejich výstup (tehdy jsem na ně šla do Buena Visty a vystupovali s deskou Perpetuum promile) a musím říct, že na kvalitě neztrácí, spíš naopak. 

Kdo by neznal, tak Kato je lyrickej bůh ve světě českého rapu a hip hopu. Začínal v roce 1995 se skupinou Chaozz, která byla ve své době jedna z nejúspěšnějších. Jeho myšlenky převedený na papír a posléze do mikrofonu by měly být národním pokladem. Neskutečná hra se slovy a tóny obsahující i boom bap je vždycky radost poslouchat.

Koncert byl balzámem na náročnější pracovní týden, a když zazněla poslední skladba, připadalo mi, že hodina, kdy vystupovali, uběhla jako pouhých 5 minut. Děkujeme!

+ 14 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz