Článek

Pirates of the Pubs + Happy Ol' McWeasel v Divadle pod lampou

Třináctý leden 2023 se i přesto, že byl zrovna pátek, stal šťastným dnem. V našem Divadle pod lampou totiž zahájila svou jednovíkendovou tour po českých městech celtic punková dvojice. Na pozvání budějovických Pirates of the Pubs kývla legenda ze Slovinska Happy Ol’ McWeasel.

Všem bylo jasné, že pivo toho večera poteče na palubě proudem. Tak se pojďme podívat, jak to vypadalo.

Postupně houstnoucí dav v prostoru baro-balkonu netrpělivě vyčkával s prvními drinky v rukou. Zvuková zkouška dole v sále se zdála nekonečná. Za dvacet minut devět se konečně otevřením mříže spojily oba prostory v jeden a jen co jsme si do šatny uložili bundy, na přezpívanou znělku Dvou roků prázdnin nastupovala první partička.

Pirates of the Pubs

foto: Karel Vlček

Piráti naše vody brázdí už deset let. Na kontě mají za tu dobu tři alba, na nich dvaatřicet songů v čestině i angličtině. A na dnešní večer si pro nás připravili výběr toho nejlepšího. Hned na začátku ukázal cover Tell Me Ma vliv tradiční irské hudby. Skippyho mandolína a housle zpěvačky Báry stály tomu všemu v čele. A my jsme se nechali zverbovat do posádky a vydali se na tuto plavbu Na vlnách rock’n’rollu s nimi. Plavba to byla divoká, na palubě to s námi házelo celou hodinu, během níž zazněly pecky jako Jolly Roger, Vlci, nebo Budweis Pirates Clan poukazující na původ kapely. Na závěr se nám dostalo klasiky Drunken sailor a pak už byl čas stáhnout vlajku ze stěžně a předat kormidlo dál.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Happy Ol’ McWeasel

foto: Karel Vlček

Ačkoli se Happy Ol’ McWeasel pohybují na scéně už od roku 2007, k nám do České republiky zavítali letos poprvé. Punk obohacený banjem a harmonikou do našich řad charismatické sedmero slovinských chlapíků posílalo song za songem. Zpěvák Moony svou energii přímo rozdával. Když si zrovna neházel mikrofonem, zapojoval do dění i nás, ať už tleskáním do rytmu, nebo otočením mikrofonu mezi lidi, abychom pomohli s vokály. Došlo na průřez oběma dosud vydanými alby i na ukázku alba připravovaného. Nejvíce mi v hlavě utkvěly skladby No offence, On your own, ale i adaptace tradiční Irish rover. Jako přídavek vytáhli Cotton eye Joe, na jehož konci Moony upustil mikrofon na podlahu, čímž dal pokyn k přesunu na bar a pokračování divoké noci.

Tour v Plzni zahájené dále pokračovalo sobotní Prahou a nedělními Budějovicemi. Podle pondělního nadšeného facebookového příspěvku od McWeasel soudím, že i zbylé dva večery se povedly minimálně tak jako ten u nás v Plzni a můžeme se těšit, že na nás někdy přijedou opět podívat.

Celý fotoreport od Karla Vlčka najdete zde.

© 2014-2023 panJosef.cz