Článek

Anděl v pasti, p/\st v Andělu

P/\st, experimentální industriální rapový projekt, energie do uší bijících železných basových strun zahrál ve středu 8. 6. 2022 v Anděl music baru.
 

P/\st v Anděl music bar

"Kdo chce, může si sundat boty, ať taky cítí propojení se zemí." těmito slovy asi krapet v humoru uváděl Dan koncert v plzeňském klubu Anděl, textař a rapper tohoto uskupení. Záda mu při koncertech kryje Ivo se všemožnými krabičkami, drum pady, notebookem a hlavně s basovou kytarou. 
Viděl jsem už pár koncertů tohoto dua a na tomhle koncertě druhý z jmenovaných používal zase víc techniky. Osobně mě překvapilo scratchování na gramofony, které mezi ostatní industriálně laděné aranže perfektně zapadlo.

Jelikož mně v česku baví málokterý rapový projekt, tak jako tenhle, patřičně jsem se na tuhle show těšil. Nazvučení celého projevu v Andělu bylo fenomenální, ale stejně mě prostor trochu zklamal. Možná to bylo lidmi, možná všedním dnem, možná zasazením příliš brzy večer (začínali lehce po jednadvacáté hodině), ale možná taky náladou samotného klubu. Prostě si myslím, že Anděl nemá kapacitu na tolik rave energie, kterou P/\st nabízí. Pokud je prostor a publikum správně naladěné, zvládnou tihle dva kluci rozpoutat hotové peklo, které doprovází potemnělé červené světlo, stroboskob řezající do očí, elektronický kopák, který zní jak industriální buchar a ostatní bicí zvukem připomínající řezání dvou kovových tyčí o sebe. 

Celé to Dan zvládne dokreslit, když během vystoupení sestoupí z podia mezi lidi a sděluje příběhy nejen mikrofonu, ale i vám přímo do tváře a s vámi si show užívá. Řekněme, že to působí, jak kdyby v tu chvíli potíral rozdíl mezi ním, vystupujícím, a vámi, diváky.

Sečteno podtrženo: už jsem viděl intenzivnější koncerty Pasti, publikum mi přišlo chladnější, než je u těhle dvou kluků obvyklé. Nicméně to pro můj zážitek vyrovnával výborný zvuk a možnost vidět zase víc Ivovo hraček.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz