Článek

Kapely Paheyl, Infarkt a Bradavice v sobotu vystoupily na Tachovské!

V sobotu 13. ledna 2023 vystoupily v plzeňské Hospodě Tachovská kapely Paheyl, Infarkt a Bradavice.

Po úspěšném přežití mnohými obávaného nešťastného pátku, který byl třináctým dnem v měsíci, nastala sobota 14. ledna 2023. A v tuto sobotu se v nejsevernějším cípu Plzně konal punkový večírek. V hospodě na začátku Tachovské ulice se sešla trojice plzeňských hudebních formací i větší množství jejich posluchačů. Nevelkému sálu podniku tak nestačila místa k sezení, brzy zmizela i místa k opření se o sloup, jako pozdě příchozí jsme tedy byli vržení hned pod pódium mezi první tanečníky.

Paheyl

kapela Paheyl

Tyto tanečníky rozehřívala první kapela večera - Paheyl. Jejich power-rockové melodie doléhaly navzdory zdím až k tramvajové točně, odkud lákaly vystupující pasažéry do útrob knajpy. Pětičlenná parta v čele se zpěvačkou Nelou a kytaristou/zpěvákem Jindřichem tu představila zhruba hodinový set, během nějž nás provedli svou tvorbu posbíranou během patnácti let působení kapely, jako třeba songy Bomba, Hraj si se mnou nebo Nečekám. Došlo i na dva letošní singly Noha a Optický klam.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Infarkt

kapela Infarkt

Jak již název události napoví, s nástupem následující skupiny se večer přeladil na vlnu punkovou. Na prkna nastoupila další pětice, tentokrát šlo o skupinu Infarkt. Songem Věčnej boj z EP vydaného v roce 2020 začala výměna tanečníků pod podiem za první pogující punkery. Ani následující Devatenáct nenechal posluchače pochybovat o hardcorových kořenech uskupení. Mezi deseti dalšími peckami se před chvíli rozloučením s diváky objevila i premiéra nové skladby Loser.

Bradavice

kapela Bradavice

Na závěr na prkna vyjela i skoro pětačtyřicetiletá mašina nesoucí název Bradavice. Ta ze židlí zvedla i poslední otálející. Hned při úvodním Jílkovi nabylo pogo ještě větších rozměrů. Mezi písněmi se z řad fanoušků ozývaly požadavky na songy. Volání bylo vyslyšeno a hned po třetím songu se fanouškům dostalo skladby Kalhotky a jako poděkování na podium jedny takové kalhotky mezi muzikanty i přiletěly. Zpěvák Tomík je nasadil na hlavu jako čelenku a jelo se dál. Zaznělo třeba Lahvový pivo, nechyběla Zrzka, Cikánská madona nebo Pohárová středa. Set měl sice skončit Bradavicí, někteří z fanoušků však neměli dost a tak po volání o přídavek došlo na „jam“ fanoušky skandovaných pokřiků sportovních týmů do rytmu Smoke on the water a ještě jedny Kalhotky.

O improvizovaný přídavek bohužel přišla velká část návštěvníků, neboť odešla zhruba před koncem produkce na poslední tramvaj. My, kteří jsme zůstali jsme si to však užili a po posledních tónech jsme vyrazili na pěší túru napříč noční Plzní směrem domů.

Fotoreport

Fotoreport od Martina Hanáčka.

+ 66 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz