Článek

Nezmaři oslavili 45 let působení v plzeňské Měšťanské besedě!

V úterý 25. dubna 2023 proběhl v plzeňské Měšťanské besedě dlouho avizovaný koncert známe české folkové kapely Nezmaři

Kapela Nezmaři

Když jsem se pokusil asi před měsícem sehnat lístky, bylo již beznadějně vyprodáno, avšak kamarádka je měla již od listopadu, a tak díky její laskavosti mohl vzniknout tento článek.

Začátek koncertu byl naplánovaný na půl osmou a i přes značné fronty na šatnu a záchody se posunul jen o chvilku. Koncert byl propagován jako společné dílo Nezmarů a pro mě neznámého tělesa Bárka, čekali jsme tedy, že se koncert otevře Bárkou coby předkapelou, avšak když zcela zaplněný sál potemněl, rozběhl se na pódiu asi desetiminutový film, jenž představil ve fotografiích všechny členy, kteří touto kapelou za 45 let její bohaté historie prošli. Po filmu nastoupili Nezmaři ve složení Pavel Zajíc, Tonda Hlaváč, Pavel Jim Drengubák, Šárka Benetková a vykopli svou slovutnou písní „Cesta“. Následoval blok starých i novějších písní prokládaných veselými historkami a velice vtipnými průpovídkami kapely. Asi po tři čtvrtě hodině kapela uvedla Bárku. Jak jsme zjistili, Bárka je pražská kapela, tvořená dvěma členy: Pavlem Barnášem  - violoncello  a Ivankou Pokornou – keltská harfa. Kapela se uvedla Smetanovou Vltavou, následovala seriálová melodie Cirkus Humberto a dostalo se i na melodie německých Scorpions. Po této instrumentální vložce pokračovali Nezmaři sólovým zpěvem Šárky Benetkové, která vystřihla píseň „Mít rád bližního svého“ z muzikálu Jesus Christ Superstar. Na závěr zazněly evergreenové hity „Písek“ a „Růže“ doprovázené Bárkou na harfu a čelo. Koncert byl ukončen, i přes vyšší věkový průměr publika, mohutným potleskem ve stoje.

after s kapelou v plzeňském Hifi Klubu

Po koncertě byla možnost zakoupení CD Nezmarů a pivních tácků Bárky, my se ovšem spěšně přesunuli do našeho domovského Hifi Klubu k rozjímání nad famosním kulturním zážitkem, který měl ovšem nečekanou třešničku na dortu, když se kapela asi za hodinu zjevila za našimi zády v již zmiňovaném klubu. Po pár panácích na kuráž jsme je požádali o autogramy a chvilku zůstali v družném rozhovoru. Dnešní ráno bylo sice krušné, ale za ten zážitek to stálo.

Na závěr bych rád přetlumočil pozvánku kapely na velký narozeninový koncert 18. května 2023 v Budějovicích, který je ovšem vyprodaný a ještě větší v pražské Lucerně, který by měl proběhnout v prosinci 2023.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz