Článek

AKTUALITA: Nalijme si čisté whisky! Steven Daniels vydali nový klip!

Představte si situaci, že v tomto slunečném počasí jedete na výlet autem. Z autorádia vám v této chvíli zní převážně rockové pecky z tuzemské tvorby. Vsadím boty, že kdyby vám v té chvíli začali hrát z Vašich reproduktorů Steven Daniels, asi by vás ani nenapadlo, že se jedná o menší bandu z Plzně.

Proč si to myslím? Jedná se o kvalitní nahrávky ze studia Ill Fish, které  samozřejmě i díky dobře zvládnutému masteringu, znějí jakoby na nich hrála některá z mediálně známějších kapel, která pravidelně vystupuje například na českých hudebních festivalech.

Nicméně mluvím tady o kapele na kterou, tedy alespoň zatím, nechodí pravidelně stovky lidí a jejich počty přehrání nejspíš jen tak serveverům Youtube dávat zabrat nebudou. A přesto, je řeč o výborně šlapající rock'n'rollové muzice, která by si zatraceně zasloužila, aby o ní bylo více slyšet.

Je tomu pár týdnů zpět, kdy Steven Daniels vydali videoklip k písni "Dotyky". Samotná skladba je postavena na jednoduchém, ale za to úderném riffu, který se v písni několikrát opakuje. Nuda se však nedostaví ani po opakovaném poslechu, jelikož je zde vše dobře dynamicky vyvážené, a tak song nezní "kolovrátkovitě". Co na první poslech určitě zaujme, je bezpochyby hlas frontmana který do "rock'n'rollu" perfektně sedí, a také sólo, které zde není jenom "do počtu", ale naopak správně "přípraví půdu" závěrečnému refrénu. Velká škoda je, že při dnešním velkém rozmachu streamovacích služeb, na hudbu Steven Daniels například na Spotify nenarazíte. Je však k poslechu na Bandzone.cz či na Youtube.

A Youtube je v tomto případě nejvíce důležitá platforma jelikož písnička Dotyky vyšla společně s videoklipem. Možná budou zkamaní tací kteří mají rádi videoklipy bohaté na různorodé lokace. Zde se vše odehrává, pouze a jenom v nahrávacím studiu. Kamery, i následného střihu. se chopil Jan Lichtenbergkterý zde použil do určitých pasáží černobílý filtr, který dává klipu určitou nevšednost. Dalším zajímavým prvkem jsou zaběry, ve kterých fotografka Sylva Louthanová pořizuje snímky přímo z natáčení a výsledná fotografie na vás ihned problikne. Jakkoliv to může znít zvláštně, zde to zajisté přidává na neotřelosti.

Ve videoklipu se nesetkáváme s žádným příběhem a je zpracován velice jednoduše, ale o to více, se může posluchač zaposlouchat do písně, která je sama o sobě nositelem zajímavé myšlenky. 

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz