Článek

REPORT: LUCIE 2014 pohledem fotografa

Jako akreditovaný fotograf jsem si pod pódiem užil jen tři písně. Byl jsem rád alespoň za ně, protože vyfocením své oblíbené kapely, jež poslouchám od začátku její existence, jsem si splnil další sen.

Takového manévrování, které se kvůli focení Lucie dělo, jsem ještě neviděl a nezažil, ale potvrdili mi to i kolegové fotografové, že u velkých akcí je to běžné. Vyzvedli si nás před vstupem, odvedli na místo, odkud se smí fotit. Nechali nás fotit během tří písní a pak nás zase odvedli ven z areálu se slovy, že pokud se chceme vrátit zpět, tak jedině bez foťáku.

Zpátky ke koncertu. Krátce před osmou hodinou se ozvaly známé tóny skladby Amerika a všech 20 000 diváků (a možná i více) se dočkalo kapely Lucie, která se po deseti letech vrátila na Amfiteátr do Plzně.

Open air desetiletí začal. Při pohledu do publika běhal mráz po zádech, lidí bylo opravdu hodně. Takhle přecpaný „amfík“ jsem už dlouho neviděl. Následovaly další písně jako Pohyby, Daniela a spoustu dalších osvědčených hitovek. Ty už jsem bohužel poslouchal za plotem, kde byla další spousta lidí, kteří poslouchali. Cestou na autobus mi hráli Medvídka a Šrouby do hlavy. Chvílemi byl koncert slyšet až na autobusové nádraží.

Nakonec jedna ze zajímavostí je, že to byla poslední velká akce před rekonstrukcí amfiteátru a nyní dlouho žádná podobná akce na Lochotíně nebude.

© 2014-2023 panJosef.cz