Článek

V plzeňském Parlamentu proběhl již 5. ročník Lemmyfest!

Již pátým rokem se 28. prosince 2022 otevřely dveře plzeňského Parlamentu pro návštěvníky Lemmyfestu, který se koná k uctění památky světoznámé metalové legendy Lemmyho Kilmistera. 

Kapela Motörreptile

Nevelký sklepní prostor před podiem se vcelku rychle plnil a s úderem osmé hodiny večerní tak mohla začít jízda pro nás punkery i pro fanoušky metalové muziky. 

Zvýšený Riziko

Kapela Zvýšený Riziko

Jako první se na prknech představili hosté z Klatov. Skupina Zvýšený Riziko zaujala pozornost posluchačů svými punk-rockovými melodiemi hned od začátku svého setu. S nepřítomností frontmana Pankyho si hravě poradil kytarista Harry, který se chopil zpěvu a postupně houstnoucí publikum si mohlo v jeho podání užít skoro hodinový set. Nechyběly letos vydané singly Sandra má problém, Psychohouba a Jamaj-ská, ještě nevydané songy - například Život, ani starší pecky jako třeba Kdo to ví nebo Válka.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Motörreptile

Kapela Motörreptile

Podstatou celé akce Lemmyfest, jak již název napovídá, bylo vzpomenutí na hudebně významnou osobnost. A aby se na Lemmyho tvorbu jen tak nezapomnělo, chopili se otěží Motörreptile - v Plzni domácí revival světoznámých Motörhead. Ač se sama v jejich tvorbě příliš neorientuji, jsem si jista, že během dvou půlhodinových vystoupení nevynechalo trio muzikantů žádný z významných hitů a potěšilo metalovou část publika. 

Bradavice

Kapela Bradavice

Závěr večera se konal opět v punkovém duchu. Plzeňská formace Bradavice obsadila podium, vytáhla osmnáct svých zhudebněných textů a z aparatury se začaly ozývat jednoduché rytmy řízné muziky doprovázené zpěvem Tomíka Ježka. Již při prvních tónech úvodního Bláznivého počínání svářeče Jílka začalo na dlažbě vířit pogo, které s postupem času nabývalo na síle. Během druhé poloviny jej dokonce několikrát rozrazil svým mužným tělem i sám zpěvák. Zahanbit se nenechal ani za bicími zaskakující Pegy, zapůjčený od skupiny S.A.S., který s kapelou splynul v dobře šlapající stroj. Fanoušci skupiny si tak zařádili na Kopáče, Polibky, Majora Petra Boudu, Kalhotky a další. „Warze je to německy, Bradavice česky, žádnej neví, co je to Warze“ zaznělo jako poslední, Pegy hodil davu své paličky, kapela sbalila aparaturu a kdo měl málo, nebo nestihl, může si dojít pro přídavek Bradavic už 14.1.2022 na Tachovskou.

Fotoreport

+ 63 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz