Článek

Kam vyrazit za muzikou v prosinci 2022 podle Jitky Kuncové!

Připravila jsem pro vás v pořadí již třetí přehled tipů kam vyrazit na koncerty. Možná bych to už mohla oslavit. Vzhledem k blížícím se Vánocům, pokud nevíte co by, může vstupenka na nějaký koncert z těchto tipů být i tipem na dárek. Samozřejmě, že s ani blížícími se Vánoci, kapely neodkládají svoje kouzelnické nástroje.
 

Čtvrtek 1.12.2022

Ventolin

Komunál

Začněme tedy klasicky a rozumně začátkem měsíce, a tím bude koncert ve čtvrtek 1. prosince 2022, kdy dorazí od Hradce Králové Komunál. Zahrají v Šeříkovce. Plzeňská Šeříkovka je jedna z jejich zastávek při podzimní tour ke 30. výročí svého působení. Tak se nebojte koncertem této rock-metalové kapely odstartovat prosinec!

Událost zde

Foggy Dude

V tento den ve čtvrtek 1. prosince 2022 zahraje v Zach´s Pub skupina Foggy Dude. Původem ze Strahova, odkojení whiskey, pivem a medovinou z Desítky. Jak se k tomu dostali už neví, ale hrají irský folk-punk. A tak je taky možné, že ani vy nebudete vědět, jak jste se dostali k této kapele, ale už u ní, jako já na chvíli zůstanete.

Událost zde

Ventolin

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 vystoupí legendární Ventolin v Anděl music baru, profesor co si ve volném čase ujíždí na svém Disco Science, určitě okouzlil svým umem každého, kdo má oblibu v písních a klipech, které jsou plné bizarností. Zmíněný song Disco Science zná nepopiratelně celá republika a kdejaká bábinka se s ním už vidí, jak si pochutnává na bábovce.
Mmmmmm, potěšující představa poklidného čtvrtečního dne, takový štěstí.

Událost zde

Pátek 2.12.2022 - Dveře, Johnny Service, Pondělníci

kapela Pondělníci

V pátek 2. prosince 2022 zahrají v URBEX CLUBU kapely Dveře, Johnny Service a Pondělníci. Co jsem pochopila, bude to večer plný zvláštností, tak pokud by vám páteční nálož oblíbeného bizárku byla málo, neodolejte tomuto složení a taky třeba songu Hm… od Pondělníků, na který se můžete doma připravit shlédnutím videoklipu, kde hraje například Milan Šteindler správného vlastence a ideála českého hrdiny. Je to vlastně o chlapovi, co se odmítá narodit. Pokud vám tohle dává smysl, určitě nesmíte vynechat.

Událost zde

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Čtvrtek 8.12.2022 - The Casualties!

kapela The Casualties (NYC)

Následuje koncert ve čtvrtek 8. prosince 2022, který tedy neproběhne v Plzni, ale v Českých Budějovicích. Co však, MC Fabrika vás jistě dostane. Vystoupí zde totiž přes 30 let vystupující punková skupina z amerického New Yorku - THE CASUALTIES. Vystoupí s nimi i skupina N.V.Ú a hardcore-punková kapela z Prahy Just War.

Událost zde

Pátek 9.12.2022 - Do Vinylu nebo do Lampy?

Kapela Decode

Decode a Leháro

V pátek 9. prosince 2022 proběhne koncert Decode + LeHáro ve Vinyl Club. Decode je rocková plzeňská kapela, která vystupuje zhruba rok a na začátku se začínali sehrávat třeba na coverech skupiny Paramore. LeHáro je kapela hrající moderní rock s pop punkem. Skupina funguje již 5 let, tedy od roku 2017.

Událost zde

Hejtman, Gauneři a 1000 Bomb´s

V pátek 9. prosince 2022 vystoupí v Divadle pod lampou kapela Hejtman, Gauneři a 1000 Bomb´s.

Hejtman, jako jediná kapela je z Prahy. Gauneři a 1000 Bomb´s jsou skupinou plzeňskou. V tento den je spojí společný koncert. Pokud zavítáte v tento pátek právě na tento koncert, čeká vás zaručeně skvělá muzika a rock'n'rolový večírek.

Událost zde

Sobota 10.12.2022 - Cocotte Minute

kapela Cocotte Minute

V sobotu 10. prosince 2022 zavítá do Divadla pod lampou skupina Cocotte Minute, kteří slibují !Vánoční ZLLO pro Plzeň svým vystoupením. Koncert uzavře poslední turné roku 2022 a přivezou sebou i nový singl Řeka, tak se skočte podívat, zda vás kapela nemlží.

Událost zde

Úterý 13.12.2022 - Poitín a křest jejich nového alba

kapela Poitín

V úterý 13. prosince 2022 vystoupí skupina Poitín v Zach's Pub. Budou křtít své nové CD s názvem One for the road. Poitín je plzeňská hudební skupina hrající od roku 1996 a tradiční irské melodie této skupiny mi momentálně nalazují představy kouzelné posezení v čase okolo Vánoc. Do Zach's Pubu, je tahle skupina podle mého více než ideální.

Událost zde

Čtvrtek 15.12.2022 - Do DEPO2015 nebo do Divadla pod lampou?

Kapely Dymytry / Foto: Liss Eulenherz

Dymytry

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 v DEPO2015 vystoupí metalová skupina Dymytry při své Pharmageddon TOUR k příležitosti představení nového alba. Dymytry mají dobrou pověst svými vystoupeními, kde šlehají plameny a celá pětičlenná skupina má propracované masky. Image má být založena na motivy hmyzu z dílny Národního divadla.

Událost zde

Jamaron

Ještě v tento den vystoupí v Divadle pod lampou rocková kapela Jamaron. Pěti členná kapela z Prahy má v jádru 3 sourozence, kteří kapelu zakládali. Kapela si zakládá na srozumitelných a smysluplných českých textech, obohacených o životní zkušenosti, se kterými se řada posluchačů snadno ztotožní.

Událost zde

Pátek 16.12.2022 - Brutus rock v Šeříkovce

kapela Brutus

V pátek 16. prosince 2022 v Šeříkovce vystoupí skupina Brutus rock. Skupina je považována za legendu českého tanečního bigbítu. Kdo by taky mohl neznat songy jako jsou například: Dlažební kostka, Opijem se a Dej se políbit.

Událost zde

Neděle 25.12.2022 - V3ska aneb tradiční skáčko o Vánocích

kapela V3ska

V neděli 25. prosince 2022 vystoupí tradičně v Divadle pod lampou skáčková kapela V3SKA. Zajděte i vy vyklepat z kapes poslední drobky z vaší sváteční večeře
a nedejte prostor vánočnímu nepohybovému obžérství u puštěného Grinche.

Událost zde

Středa 28.12.2022 - Do Parlamentu, nebo pouštěčku v Sally Brown?!

kapela Bradavice

Zvýšený riziko, Motörreptile a Bradavice

Ve středu 28. prosince 2022 proběhne v Parlamentu LEMMYFEST, kde vystoupí skupiny Zvýšený riziko, Motörreptile a Bradavice. Tento rok bude již pátým rokem, kdy tento festival probíhá. Tak si přijďte užít posváteční dávku punku, rocku i metalu.

Událost zde

Pouštěčka v Sally Brown

Ve středu 28. prosince 2022 také proběhne tradiční pouštěčka v Sally Brown v Kopeckého sadech. Při této pouštěčce můžete slyšet z gramofonů hrát převážně styl originálního ska, punku, punk-rocku, ale věřím, že vás nemusí minout ani legendy ve stylu Pavla Bobka, tak se určitě zajděte podívat na tuto událost.

Událost zde

Čtvrtek 30.12.2022 - Krucipüsk v rámci své podzimní tour v Šeříkovce

kapela Krucipüsk

Sérii celoročních koncertů pro tento rok zakončí skupina Krucipüsk, která vystoupí ve čtvrtek 30. prosince 2022 v Šeříkovce. Skupina zahraje v rámci své podzimní tour 30+2 ROKY V PEKLE.

Událost zde

Benefiční koncerty nesmí chybět!

kapela Budulínek

Travex, Voltage a The Aprill

Nakonec tady pro vás mám dva tipy na benefiční koncerty, jak už to k Vánocům neodmyslitelně patří. Za mě je to moc hezké gesto v době blížících se Vánoc.

V sobotu 10. prosince 2022 proběhne ve Stříbře v Coctail Baru Beseda benefiční koncert pro stříbrský stacionář, kde vystoupí skupiny
Travex, Voltage a The Aprill. Akce  začne ve 20:00, vstupné bude dobrovolné a veškerý výtěžek ze vstupného a z baru půjde přímo pro stříbrský stacionář.

Událost zde

NoMoreHiroshima, Stav Beztíže a Budulínek

Druhou benefiční akcí je akce Punk for Kříž, která se bude konat v Divadle pod lampou, a to ve středu 28. prosince 2022. Vstupné bude za 250 kč v předprodeji, na místě za 300kč a celý výtěžek bude použit na chod OS ČČK PLZEŇ město a Rokycany. Zahrají kapely NoMoreHiroshima, Stav Beztíže a Budulínek.

Událost zde

 

Pokud by jste ani tak nevěděli, kam zavítat v tomto měsíci, mrkněte ještě na náš celý přehled.

© 2014-2023 panJosef.cz