Článek

REPORT: Infection Act tour 2017 – Plzeň

S příchodem nového roku přišla i spousta zajímavých koncertů, ke kterým akce Infection act tour rozhodně patří. V sobotu 25.2.2017, se do díky koncertům podobného ražení známého klubu Parlament, sešly black metalové„pandy“ z širého okolí, aby se staly součástí akce, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat.

Tentokrát byl celý večer věnovaný black metalu a jeho otevření se opět a jak jinak než výborně chopila plzeňská black-death smečka Mallephyr, která se za bezmála 3 roky působení zapsala  svou velmi chytlavou tvorbou. Všichni členi této kapely jsou již „ostřílení“ hudebníci, což bylo i na podaném výkonu poznat. Každý jejich koncert si užívám pro energii a atmosféru, která by se „dala krájet“ už po prvním odehraném songu. A jelikož to v Plzni co se „skalních“ fanoušků týče opravdu žije, vedle nesnesitelného horka nechyběla v první řadě ani plzeňská vlajka s názvem kapely. Lepší začátek večera si lze jen těžko představit.

I přes fanouškovské prosby o přídavek musel Mallephyr uvolnit podium pro další kapelu v pořadí, kterou bylo karvinské Inferno, které je dobře známé nejen v České Republice. V minulém roce má za sebou kapela například turné po Mexiku, kde Moraváci ukázali, zač je toho české zlo loket. Kapela, jejíž texty vypráví o okultismu, satanismu, nenávisti a rouhání nastoupila stejně jako před dvěma lety, kdy v Plzni naposledy hrála, opět v tajemném duchu, který si udržela po celý koncert. Plzeňské podzemí opět zažilo peklo, nejen v prvních řadách fanoušků to opravdu vřelo a už na začátku bylo zřejmé, že je kapela za více než 20 let působení skutečně na profesionální úrovni. Tvorbu Inferna mám velmi ráda a jejich koncert jsem si opravdu užila, vedle husí kůže se dostavily i stavy zcela bez myšlenek, což je přesně to, co jsem očekávala a na co jsem se těšila.

Aby nás husí kůže jen tak neopustila, na řadu přišla třetí a zároveň i poslední kapela KZOHH. Ukrajinská kapela, jejíž název je složen ze začátečních písmen pseudonymů jejích členů, na mě zapůsobila přesně tak, jak měla. Ta atmosféra, ta hudba, ty pocity.. všechno se mi vrylo pod kůži tak hluboko, jak to jen tajuplnost dokáže. Tyhle chlapíky s oprátkami navlečenými okolo krku jsem chtěla naživo vidět už nějakou tu dobu a má očekávání rozhodně nezklamali, ba naopak. V Parlamentu zavládla ponurost a všichni jsme přímo hltali vyprávění příběhů o smrti, temnotě a středověku.

Infection act tour mělo v České Republice celkem dvě zastávky a já jsem pořadatelům nesmírně vděčná za to, že jedna ze zastávek byla právě v Plzni. Výborná akce, výborný koncert a spousta nepopsatelných pocitů. Nezbývá než se těšit na další podobně vydařené zlo.

Za poskytnutí fotek děkuji Karlu Kovaříkovi.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz