Článek

REPORT: HRAKULÉTO - kde jinde než v Hradišti

Druhý ročník RockFestu HrakuLéto u kterého jsme samozřejmě nemohli chybět! Bylo krásné teplé odpoledne a sluníčko mimořádně pralo, o čemž vypovídala návštěvnost a prodej lahodného pivního moku na místní plovárně .

Jako první nastoupili v 15.00 mladí a energičtí High Gain s lídrem a motorem kapely Janem Lichťou Lichtenbergem, kytarovým virtuósem, který mi nejen svým projevem hodně připomíná kytarového velikána a kouzelníka Steva Vaie. Skvělá a nadupaná muzika! Super výkon! Kapela zahrála pár pecek od Led Zeppelin a musím kluky pochválit, znělo to naprosto úžasně. Kytara Lichťi neměla chybu, ba ani zpěv v jeho podání. Skvěle si to užíval a sedí mu to jako ušité! Skladba Whole Lotta Love, byla hotovou lahůdkou jak pro uši, tak i pro oči.

Následující formace, která tu brázdí pódia pěkně dlouho, což vyplývá už z názvu kapely Starý psi, kde si opět zahrál, i zazpíval Lichťa, to rozjela jak se na Starý psy sluší a patří. Zazněl i Jimi Hendrix - Purple Haze a jiný skvosty, velice parádní výkon!

Třetí kapelou byli již legendární Sifon s lídrem a kytaristou Tomášem Navrátilem, který má charismatický hlas a kytara ho skvěle poslouchá, kapela je jednoduše sehraná a sedí. Zazněly skladby z posledního alba Srdce v okovech a poté kluci rychle mazali hrát na další akci.

Ota Baláž Band otevřel druhou polovičku rockfestu s novou mladičkou partičkou v čele s drobnou  zpěvačkou Terezkou, která ať už malým vzrůstem, tak silným a velkým hlasem rozepěla celou plovárnu a svými kreacemi oslnila mužskou čast publika. Ota zahrál pár věci z BSP (Baláž, Střihavka, Pavlíček)  i autorskou písníčku, kterou hrála Nová růže (kapela Vildy Čoka) a zakončili vystoupení proslavenou skladbou z dílny AC/DC - Highway To Hell ve vlastním pojetí, kde si zazpívalo i rozjařené publikum .

Hřeb večera, karlovarská CODA, ostřílená a zkušená parta složená z výborných muzikantů, kteří  rozjeli smršť melodického hardrocku pod taktovkou kapelníka Martina Uxy. Lídr kapely Jan Haško, výborný zpěvák a šoumen v jedný osobě to umí řádně rozpumpovat a nenechat publikum v klidu. CODA je opravdový nářez, který Vás strhne melodičností, texty s nápaditými aranžemi, říznou kytarou ala Zakk Wylde, kterou má v ruce Ondřej "Zakk" Lukeš, jemuž jde naproti se svou basovou hutnou linkou "Brácha" Šobin a nejmladším a opravdovým motorem je Filip Milko, bubeník ...no , spíše mlátička!

Nejlepší nakonec - Michal Pavlíček trio, kytarový mág a skladatel, člen legendárního Pražského výběru, Stromboli, BSP. Michal se obklopuje mladou rytmickou sekcí, která ho doprovází s mladičkou zpěvačkou Lenkou Suchánkovou, která jako by alternovala Báru Basikovou a od které tento večer písně také zazněly. Michal zahrál i své bloumavé a tajuplné  kytarovky ala Stromboli. Jeho cit a improvizační rozmanitost Vás obklopí a vtáhne do hudby plné nálad. Je to jednoduše Mistr! Došlo na přídavek a Michal se rozloučil skladbičkou The Beatles - A  Hard Day's Night. Publikum se dobře bavilo a v bujaré náladě se rozcházelo.
Nezbývá než poděkovat panu Hrubému, paní Talafantové a organizátorům této skvělé akce, kterými jsou TJ Sokol Plzeň-Hradiště, jenž navázali na dřívější tradici bigbítu a filmu pod širým nebem v Hradišti. Za neúnavnou podporu a spolupráci patří dík starostovi MO2 Plzeň-Slovany Ing. Lumírovi Aschenbrennerovi a celému organizačnímu týmu Sokola Hradiště pod vedením Honzy Hornyho. Již dnes se  připravuje další ročník Rockfestu 2015, který opět odstartuje Hrakuléto na plovárně a jejíž vytěžek slouží k charitativním účelům .

© 2014-2023 panJosef.cz