Článek

Hrádeckej Letňák 2023 už tuto sobotu

Jaké by to bylo léto bez “Letňáku” v punkovém duchu? Na tradiční akci se můžete těšit již 15. června 2023.

Jaké by to bylo léto bez “Letňáku”? Letních kin v naší krajině nenajdeme mnoho, nicméně v Hrádku u Rokycan se mohou pyšnit fungujícím letním kinem, ve kterém se zároveň pořádají hudební akce. Za podpory města se zde představila i známá tuzemská jména - například Chinaski, nebo Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

15. července to zde bude, jak už bývá dobrým zvykem, patřit punkáčům! Hostitelské role se zde tradičně ujme rokycanská hudební skupina Nízká Úroveň, která letos oslaví 10 let působení na hudební scéně. Toto významné jubileum se rozhodli oslavit s velkou pompou. K této příležitosti kapela vydala nové, v pořadí již třetí album nesoucí název Garážový umělec. Album, které se v Hrádku u Rokycan nahrávalo ve studiu Pavla “Wecosteina” (pseudonym – pozn. red.), kapela pokřtí právě na této akci.

Album pokřtí řada kmotrů

Nízká Úroveň na to nebude sama, společně s ní vystoupí kapely Utíkej!, V.V.Ú a Do řady! Zpěváci těchto uskupení se budou podílet i na následném křestu. Kmotry “Garážového umělce” tedy budou: Štěpán Málek z kapely V.V.Ú!, Vladislav Volman z kapely Do řady!, Nina Cibulková z kapely Utíkej! a Pavel “Wecostein,” v jehož studiu album vzniklo.

Korekce: Kája Kapounová

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz